Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
IT

Рада нацбезпеки запрошує українських IT-спеціалістів вступати до кібервійськ

Кібербезпека: РНБО запрошує IT-спеціалістів вступати до кібервійськ. Фото: Jefferson Santos / Unsplash

Кібербезпека: РНБО запрошує IT-спеціалістів вступати до кібервійськ. Фото: Jefferson Santos / Unsplash

Рада національної безпеки та оборони (РНБО) запрошує IT-спеціалістів вступати до кібервійськ. Про це на брифінгу щодо хакерських атак 15 лютого оголосив заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк, передає Speka.

Зазначається, що законопроєкт про кібервійська ще не розроблений, проте набір до їх лав розпочали заздалегідь: за словами Демедюка, щоби не втрачати час. Долучитися можуть фахівці з ІТ-спеціальністю.

Записатися на співбесіду можна, звернувшись до Національного координаційного центру кібербезпеки.

Quote«Він розташований у центрі «Парковий», туди можуть звернутися всі, хто має бажання допомогти нам на волонтерських або на будь-яких інших засадах», — відзначив Демедюк.

На його думку, набір до кібервійськ має бути окремий: «Тоді спеціаліст, який володіє ІТ-навичками, не піде воювати, копати окопи чи займатися артилерією, а працюватиме за своїм фахом».

Хоча кібервійська і будуть частиною Міноборони, майбутніх кібербійців розподілять між різними структурами, що відповідають за кібербезпеку: СБУ, Держспецзв'язку, кіберполіцією, РНБО, НБУ, Мінцифри, Міноборони, ЗСУ та розвідкою.

Контекст. Процес створення кібервійськ в Україні запустили в серпні 2021 року. Тоді президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО «Про невідкладні заходи з кібероборони держави». Кабмін мав порахувати витрати на нову структуру та розробити відповідний законопроєкт. Схожі підрозділи вже є в Польщі, Німеччині, Естонії та Ізраїлі.

Як розповів Forbes.ua Демедюк, законопроєкт досі розробляють. Це робить Національний координаційний центр кібербезпеки. Документ уже на фінальній стадії.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини