Кібератака на низку держбанків і держустанов 15 лютого була наймасштабніша в історії України. Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на брифінгу Мінцифри, СБУ, Держспецзвʼязку, Кіберполіції, РНБО та Нацбанку.
«Учора, 15 лютого, було здійснено наймасштабнішу в історії України DDоS-атаку на урядові сайти, банківський сектор. Учора всі органи, які відповідають за кібербезпеку, працювали, щоб протистояти цим атакам і ліквідувати їх найближчим часом».
Михайло Федоров
віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації
Михайло Федоров
віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації
Міністр зазначив, що атака йшла з Росії, Китаю, Чехії й Узбекистану, та заявив, що її очевидно вів іноземний уряд. Вартість кібератаки він оцінив у мільйони доларів, а метою назвав дестабілізацію ситуації. Федоров також сказав, що атака має безпрецедентний характер, але хакерам не вдалося досягти поставленої мети. Наразі ситуація контрольована.
Заступник голови Держспецзвʼязку Віктор Жора заявив, що атака за масштабом злагодженості нагадує атаки 13—14 січня, але інструменти у хакерів були інші. Він не відкидає, що за ними може стояти один замовник.
Представник Нацбанку, відповідаючи на запитання журналістів, запевнив, що банки України та їхні системи не постраждали. Він підкреслив, що кожен банк має свою захисну систему і «покласти» всю банківську мережу країни нереально.
Контекст. Як пише видання Speka із посиланням на дані компанії «Хостмайстер», 15 лютого відбулася DDOS-атака на систему доменних імен домену gov.ua. Її загальна тривалість становила більш як п’ять годин, а потужність перевищила 150 Гбіт/с. Завдяки під'єднанню фахівцями компанії резервних серверів доменна система вистояла. Натепер ситуація стабілізувалася.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також