Facebook Pixel

Падіння ринку іпотеки: нове кредитування скоротилося у 5,3 раза — інфографіка

Банки видали 2 009 іпотечних кредитів на загальну суму 1,96 млрд грн у 2022 році. Проти 2021 року нове іпотечне кредитування за кількістю договорів скоротилося в 5,3 раза та в 4,3 раза в грошовому вимірі.

Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

Quote«Переважну частину іпотечних кредитів у 2022 році – дві третини за кількістю договорів – було надано в січні — лютому до початку повномасштабної військової агресії рф», — уточнюють у НБУ.

Навесні іпотечні кредити взагалі не надавалися. Після повного затишшя в березні — травні іпотечне кредитування розпочало повільне поновлення завдяки державним програмам підтримки кредитування «Доступна іпотека» та «єОселя».

Улітку видавання кредитів було одиничним, а восени почалося поступове відновлення: у вересні — листопаді 2022 року банки видали 252 іпотечні кредити на загальну суму майже 280 млн грн, а в грудні – 405 кредитів на 501 млн грн. Це найвищий місячний показник від початку повномасштабної війни.

У лідерах з іпотечного кредитування – Київ і Київська область: 241 договір на загальну суму майже 345 млн грн (43% загального обсягу).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉