Facebook Pixel

Узбекистан відмовився від членства в запропонованому Кремлем «газовому союзі»

У Міненерго Узбекистану відмовилися від членства в запропонованому російською федерацією так званому «газовому союзі». Очільник відомства Жорабек Мирзамахмудов наголосив, що країна не піде на політичні умови, які можуть нашкодити її національним інтересам, пише Reuters.

Росія задумала створити «троїстий газовий союз»: що відомо

Після того як ЄС різко скоротив свою залежність від російських енергоносіїв через повномасштабне вторгнення рф в Україну, Москві довелося замислитися над зміною своєї стратегії. Одним із кроків, який розглядає керівництво країни, стало створення так званого «газового союзу» з Казахстаном і Узбекистаном.

Речник російського диктатора Пєсков пояснив, що Путін на першому етапі пропонує створити координаційний механізм у рамках «газового союзу» між рф, Казахстаном і Узбекистаном. Віцепрем'єр рф Олександр Новак додав, що це дало б змогу «розширити взаємну співпрацю, зокрема й щодо постачання газу, перероблення».

Reuters пише, що створення союзу має на меті подальшу підтримку постачання між трьома країнами та іншим покупцям, включно з Китаєм.

Як на ідею рф відреагували Казахстан і Узбекистан

У Казахстані заявили, що про створення «газового союзу» говорити ще зарано, але наголосили, що виступають проти використання їхньої території для обходу впроваджених проти рф санкцій.

Quote«Але позиція Казахстану є важливою в тому, що Казахстан не дозволяє використовувати власну територію для обходу санкцій. Водночас ми самі не підтримуємо санкції як метод розв'язання міжнародних проблем», — сказав заступник міністра закордонних справ Казахстану Роман Василенко.

В Узбекистані заявили, що навіть запрошення до участі ще не отримували. Проте Мирзамахмудов підкреслив, що навіть за умови укладення угоди з рф щодо транзиту, це не означатиме згоду на участь у «союзі». Він наголосив, що це буде лише «технічний контракт».

Quote«Якщо ми імпортуємо газ з іншої країни, ми співпрацюємо лише на підставі комерційного договору купівлі — продажу. Ми ніколи не підемо на політичні умови в обмін на газ. Коротко кажучи, ми отримаємо запропонований нам газовий контракт лише в тому разі, якщо ми на нього погодимося, інакше — ні», — сказав він.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉