Facebook Pixel

Рада Європи назвала успішні та провальні реформи в Україні

Генеральний секретар Ради Європи (РЄ) Марія Пейчіновіч-Бурич відзначила прогрес України у реформуванні низки сфер, а також перерахувала напрямки, на які Києву слід звернути особливу увагу. Про це вона говорила на Четвертій конференції з питань реформ в Україні «Сильна Україна в сильнішій європейській й євроатлантичній сім'ї», яка проходила 7 і 8 липня у Вільнюсі.

За словами генсека РЄ, Україна досягла прогресу в таких галузях:

  • забезпечення справедливості виборчої реформи;
  • децентралізація;
  • інклюзія ромів;
  • структурна перебудова слідчих органів і прокуратури;
  • розширення прав внутрішньо переміщених осіб.

Вона додала, що також «докладаються зусилля щодо ратифікації Стамбульської конвенції про запобігання насильства щодо жінок та домашнього насильства, і це дуже вітається».

На думку генсека РЄ, Україні слід більше уваги приділяти таким напрямкам:

  • імплементація рішень Європейського суду з прав людини;
  • кращий захист мовних і освітніх прав меншин шляхом реалізації рекомендацій і правових норм Ради Європи;
  • судова реформа;
  • запобігання та боротьба з корупцією.

«Доброю новиною є те, що кожне з цих питань займає важливе місце в чинному Плані дій, узгодженому Україною та Радою Європи», — зазначила Пейчіновіч-Бурич. Вона також подякувала Євросоюзу і 26 країнам-донорам, які фінансують реалізацію цього плану.

Хорватка Марія Пейчіновіч-Буріч очолює Раду Європи з 2019 року.

Рада Європи — міжнародна організація, яка сприяє співробітництву в сфері стандартів права, прав людини, демократичного розвитку, законності та культурної взаємодії.

РЄ заснована в 1949 році. До її складу входять 47 держав, із них не всі європейські.

Рада є повністю самостійною організацією, яка не входить до системи Європейського Союзу.

РЄ не може видавати обов'язкові закони, але має повноваження щодо забезпечення додержання окремих міжнародних угод, досягнутих європейськими державами з різних тем. Зокрема, Венеціанська комісія (Європейська комісія за демократію через право) створена при РЄ.

Додатково. Державний секретар США Ентоні Блінкен назвав п'ять основних напрямків реформ для України. Він підкреслив, що ці зміни дуже важливі для країни, і США готові допомагати Україні в цьому.

Подякувати 🎉