Facebook Pixel

Прокуратура подала позов підряднику будівництва метро на Виноградар на 183 млн грн

Київська міська прокуратура в судовому порядку вимагає стягнути 183 млн грн із підрядника будівництва двох станцій метрополітену в столиці та вилкового відгалуження на ділянці Сирецько-Печерської лінії від станції «Сирець» до житлового масиву Виноградар.

У міській прокуратурі повідомляють, що підряднику було перераховано бюджетні кошти як авансовий платіж за договором будівництва. Проте той використав частину коштів не за призначенням і розмістив понад 1,5 млрд грн на банківському депозиті. За 2019 рік дохід у вигляді відсотків від розміщення коштів становив 139,1 млн грн.

Водночас чинне законодавство та умови договору зобов'язують підрядника використовувати зазначені кошти винятково за цільовим призначенням, тобто для будівництва метро.

Telegram Logo

У зв'язку з цим міськпрокуратура подала позов до госпсуду Києва на користь держави в особі Київміськради та КП «Київський метрополітен» про стягнення з підрядника коштів. Це 39,1 млн грн як проценти, а також 44,4 млн грн відсотків за безпідставне зберігання та користування бюджетними коштами.

Історія будівництва метро на Виноградарі

«Київметробуд» переміг у тендері на будівництво станцій «Проспект Правди» та «Мостицька» Сирецько-Печерської лінії київського метро у бік Виноградаря у 2018 році.

Вартість робіт, запропонована переможцем, становила 5 млрд 981,2 млн грн. Відповідно до договору від 20 листопада 2018 року, передача готового об'єкта була призначена на 26 листопада 2021 року за умови доведення цільового бюджету, термін договору спливав 31 грудня 2021 року.

У липні 2021 року «Київський метрополітен» повідомляв, що спорудження станцій на Сирецько-Печерській лінії метрополітену ведеться згідно з встановленим графіком, а підрядник не звертався за зміною термінів.

Однак у серпні «Київметробуд» подав позов до «Київського метрополітену» про внесення змін до договору про будівництво метро щодо перенесення термінів введення об'єкта до 12 травня 2023 року, а термін дії договору – 16 червня 2023 року.

Госпсуд Києва прийняв позов до розгляду та відкрив провадження у справі.

Коментарі

Всі новини