Представники України та експерти МВФ погодили нову програму фінансування на рівні персоналу. Угода передбачена на чотири роки в розмірі $15,6 млрд і включає заходи для підтримки економічного відновлення України.

Три особливості нової програми
1. Це перша програма Фонду в межах щойно запровадженої політики кредитування в умовах винятково високої невизначеності.
Таку політику запровадили у відповідь на виклик війни в Україні – коли країна потребує фінансової допомоги не через погану економічну політику, а через зовнішні чинники поза її контролем.
Це можуть бути агресивні війни проти країни, як у випадку України, або, наприклад, стихійні лиха.
2. Чотирирічну програму розділено на дві частини.
Перша триватиме орієнтовно 12 — 18 місяців. За базовим сценарієм Фонду та уряду в цей час в Україні мають закінчитися активні бойові дії.
Умови цієї частини мають допомогти Україні зберегти фінансову стабільність, зокрема, контрольовану динаміку цін, обмінного курсу та стабільність банківської системи.
Друга — після закінчення активної фази війни — сфокусована на поверненні до довоєнної монетарної політики (гнучкий курс гривні та інфляційне таргетування) та на більш довгострокові реформи.
3. Навіть за пресрелізом очевидно, що пріоритет програми №1 — податкова політика. Від закриття наявних податкових дірок і уникнення нових у першій частині програми до системної податкової реформи в другій частині.
У Центрі економічної стратегії (ЦЕС) також вважають, що пріоритетом найближчих років має стати переосмислення податкової політики в усіх аспектах — від моделі до адміністрування.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
PUMA переосмислює гру: старт наймасштабнішої та найгучнішої кампанії року — "GO WILD"
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!