Facebook Pixel

Прогноз погоди на вихідні 28 – 29 січня: вогко, похмуро та невеликі нічні морози

За даними Sinoptik.ua, погода у вихідні буде вже звичною для цього незвично теплого січня: практично в усіх регіонах країни температура вдень становитиме близько 0°С, місцями пройде невеликий сніг із примарною надією втриматися на землі. А в деяких місцях він взагалі буде з дощем. Сонце здебільшого ховатиметься за хмарами.

Погода в суботу, 28 січня

На більшій частині території України термометри вдень покажуть близько 0°С. Винятком стануть Закарпаття, де повітря прогріється до +3...+5°С, Крим (+7...+9°С), а також Донецька область, де очікуються морози до -4...-5°С. Опади у вигляді невеликого мокрого снігу та дощу можливі на півдні та південному сході країни. На решті території — мінлива хмарність без істотних опадів.

Уночі буде морозно по всій Україні. На Полтавщині, у Запорізькій та Дніпропетровській областях стовпчики термометрів опустяться до -3…-5°С, у східних областях та на Сумщині — до -5…-7°С. У решті регіонів очікується близько -2...-4°С.

Погода в неділю, 29 січня

Наприкінці тижня мокрий сніг із дощем пройде в Запорізькій, Херсонській, Донецькій, Луганській і Харківській областях. У решті регіонів очікується мінлива хмарність, опади будуть несуттєвими. Практично в усіх областях середня денна температура становитиме близько 0°С, на Закарпатті — +3...+5°С, на Кіровоградщині та Донеччині — -2...-4°С.

Уночі в Івано-Франківській, Сумській, Чернігівській, Київській, Черкаській і Чернівецькій областях очікується -4...-6°С, на решті території України -2...-4°С.

Погода в понеділок, 30 січня

На Волині, у Рівненській, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Закарпатській, Хмельницькій і Чернівецькій областях погода на початку тижня буде хмарною, пройде невеликий мокрий сніг. Водночас середня температура повітря вдень становитиме близько 0°С (лише в Криму термометри покажуть +2…+4°С). Уночі температуразнизиться до -2...-4°С майже в усіх регіонах. Лише на Сумщині та Харківщині можливі морози до -5°С, у Чернівецькій і Херсонській областях — до -6…-8°С.

Народні прикмети та вірування

Вважалося, що на Павлів день, 28 січня, зима нарешті починала йти на спад. Яскравий місяць у нічному небі обіцяв ясну погоду найближчими днями, затягнутий хмарами — снігопади. Знаком швидкого потепління також були ворони — що більше їх сиділо на деревах, тим швидше мала прийти весна.

На Петра, 29 січня, чекали морози та ясне нічне небо — тоді літо мало бути спекотним і родючим. А якщо весь день мела хуртовина, готувалися до холодної весни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉