Facebook Pixel

Прогноз погоди на вихідні 27 – 28 травня: весна прощається теплом і дощами

За даними Sinoptik.ua, погода в Україні на вихідні буде переважно теплою, але дощовою. Посушливий травень наче схаменувся й згадав про традиційні зливи та грози – подекуди вони будуть дуже сильні.

Погода в суботу, 27 травня

У суботу найтепліше буде на півдні, Закарпатті, у Кіровоградській, Черкаській, Запорізькій, Полтавській, Дніпропетровській, Київській, Сумській і Чернігівській областях — +25…+26°С. У східних регіонах, на Буковині, у Вінницькій і Хмельницькій областях повітря прогріється до +20…+23°С, а на заході, Волині, у Рівненській і Житомирській областях — до +18…+21°С.

Опади оминуть лише Львівську, Волинську, Рівненську, Тернопільську та Івано-Франківську області, на решті території синоптики прогнозують зливи з грозами. Але не засмучуйтесь! Замість відпочинку на природі влаштуйте день настільних ігор, зберіть із друзями пазл на 1 тис. деталей або візьміть торт і провідайте батьків.

Погода в неділю, 28 травня

Після суботніх дощів на вулиці стане трохи прохолодніше. У західних областях термометри покажуть +18…+20°С, у центральних, північних і східних регіонах — +19…+22°С, на півдні та південному сході — майже +24°С.

У західних, північних і центральних областях обійдеться без дощу, а от на півдні та південному сході та сході України можливі зливи з грозами. Заздалегідь скорегуйте свої плани на неділю з урахуванням цієї інформації, щоб зайвий раз не засмучуватися.

Погода в понеділок, 29 травня

Новий тиждень розпочнеться з короткочасних дощів і гроз у західних, південних та південно-східних областях України. В інших регіонах погода на початку тижня буде малохмарною, без опадів. Середня температура повітря в країні становитиме +23…+25°С.

Алергени: новий клопіт

Береза практично відцвіла, і концентрація її пилку в повітрі вже невелика, проте в усіх областях почали активно цвісти лугові трави. Рекомендуємо алергікам частіше використовувати сольові спреї для носа та проводити вологе прибирання (особливо на балконах і лоджіях).

Народні прикмети та вірування

Якщо на Сидора, 27 травня, холодало, то наші предки вважали, що літо буде прохолодним і дощовим. Якщо цілий день голосно щебетали птахи, готувалися до швидкої зміни погоди.

На Пахома, 28 травня, було заведено прибирати будинок, щоб привабити добробут у родину, а також спостерігати за ластівками. Незвично велика кількість цих птахів у небі віщувала хорошу погоду протягом найближчих тижнів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉