Facebook Pixel

Прибутковість євробондів України нормалізувалася після прийняття «антиколомойського» закону

Інвестори заспокоїлися після прийняття Радою закону про банківську діяльність. Фото: Flickr

Інвестори заспокоїлися після прийняття Радою закону про банківську діяльність. Фото: Flickr

Прибутковість найкоротших єврооблігацій України з погашенням у вересні 2020 року на цьому тижні вперше з середини березня опустилася нижче за прибутковість більш довгих паперів. Причиною цього стало зниження побоювань інвесторів після прийняття Радою закону про банківську діяльність, який відкрив дорогу до нової програми МВФ. Про це сказав трейдер групи ICU Віталій Сівач в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

«Суверенний кредитний ризик України знижувався протягом всього тижня. Ціни на суверенні євробонди динамічно росли по всій кривій. Сама крива прибутковості перетворилася з частково інвертіруемой в нормальну. Іншими словами, інвестори тепер очікують, що найближчи погашення відбудуться за розкладом, тому дисконт до номіналу на коротких паперах зник, а крива повернулася в нормальне русло, що говорить про здоровий стан фінансового сектора країни», – вважає Сівач.

Зокрема, прибутковість єврооблігацій з погашенням в цьому році за тиждень впала на 4,5 процентних пункту – до 6,8%, з погашенням у 2022-2024 роках – на 0,6–0,9 п.п., до 7-7,3%, а самих довгих, з погашенням в 2032 році – на 0,3 п.п., до 7,8%.

Telegram Logo

Сівач зазначив, що прибутковість по суверенних бонах знизилась до того рівня, на якому Мінфіну знову можна планувати вихід на первинний ринок з новими випусками євробондів. Він буде мати можливість рефінансувати найближчі погашення облігацій, що ще сильніше знижує кредитний ризик.

Контекст. В кінці березня українські єврооблігації після досягнення нових мінімумів в ціні і максимумів в прибутковості стабілізувалися на рівні 11,5–14% річних.

Коментарі

Всі новини