IT

Kyiv Smart City розробила перші в Україні правила впровадження ШІ

Kyiv Smart City розробив політику і принципи впровадження технологій штучного інтелекту в Києві. В опублікованому документі, де все прописано, зазначається, що столиці потрібно користуватися перевагами цифрового світу, але водночас дотримуватися безпеки.

Про це повідомили в пресслужбі Kyiv Smart City.

Розробка документа тривала рік, і він є першим такого роду не тільки в Києві, але й в Україні загалом.


Що в документі?

Документ має вісім розділів. У них розглядаються такі аспекти, як-от: сучасний стан штучного інтелекту (ШІ), проблеми галузі, етичні основи функціонування ШІ в світі та перспективи їхнього впровадження в Києві, захист прав користувача ШІ в Европейському союзі та Україні, правові основи його функціонування в столиці, пропозиції команди щодо впровадження штучного інтелекту в Києві.

У документі зазначається, що, за даними IBM на 2018 рік, щодня в світі користувачі відправляють 115 млрд листів, у Google вводять близько 3 млрд запитів, а в Instagram завантажують 35 млн фото.

За даними Raconteur, до 2025 року кількість даних, які люди передають кожного дня, може досягти 463 ексабайтів. У наступні п'ять років штучний інтелект може принести світовій економіці $15,7 трлн, а його технології є необхідними для всіх сфер діджиталізації.

Фахівці Kyiv Smart City пропонують:

  • детермінувати роль уряду та органів місцевого самоврядування;
  • визначити права й обов'язки уряду та органів місцевого самоврядування щодо регламентування та імплементації складних обчислювальних систем і того, що являють собою програма штучного інтелекту та Big Data;
  • проаналізувати, яким чином принципи General Data Protection Regulation можна застосувати в Києві;
  • інформувати населення про його цифрові права;
  • запропонувати засоби гарантування цифрової безпеки і захисту персональних даних;
  • визначити уповноважений експертний орган, який забезпечуватиме якісний контроль процесу діджиталізації.

Контекст. У червні 2019 року в Києві вирішили відкрити smart-вулицю за адресою Салютна, 2, біля ЖК «Файна Таун».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

«Питання біологічних загроз існує і існуватиме». Інтерв'ю з головним санітарним лікарем України Віктором Ляшком

Уряд поступово скасовує карантин. Влада зрозуміла, що це доведеться закінчувати, незважаючи на приріст хворих. Процес неможливо зупинити. Про те, чи потрібно було вводити обмеження, чи, насправді, коронавірус такий страшний, навіщо закривали парки, коли відкриють кордони і чи вводитимуть імунологічні паспорти, в ексклюзивному інтерв'ю The Page розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«Нафтогаз» знизив тарифи для промисловості на 20%

«Нафтогаз України» знизив ціни на природний газ для промислових споживачів та установ, що фінансуються з державного бюджету у червні на 19,1-20,7% до 3 255,6 — 3 818,4 грн за тисячу кубометрів з ПДВ.

Наглядові ради в держкомпаніях дають системність і стабільність — Шмигаль

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що наглядові ради в держкомпаніях повинні залишитися, однак допускає точкові зміни у складі наглядових рад і пропонує знайти баланс по зарплатах їх членів.