Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Великоднє богослужіння 2021: як проходитиме, де дивитися і як святити паску

Правила великодньої служби: де дивитися трансляцію у 2021 році. Фото: УНІАН

Правила великодньої служби: де дивитися трансляцію у 2021 році. Фото: УНІАН

2 травня 2021 року в Україні відзначають християнське свято – Світле Христове Воскресіння або Великдень. Незважаючи на пандемію коронавірусу, багато храмів будуть відкритими. Але влада закликає дивитися богослужіння онлайн, щоб не збільшувати рівень захворювання.

The Page зібрало інформацію про те, де дивитися трансляцію пасхального богослужіння, і як святити паску.

Пасхальна служба 2021: трансляція

Трансляція великодньої служби в Православній церкві України почнеться вночі 2 травня в Михайлівському Золотоверхому соборі (Київ). Службу транслюватимуть телеканали «UA: перший» і «UA: Крим». Онлайн можна подивитися на сторінці церкви в Facebook або на YouTube-каналі Михайлівського Золотоверхого собору.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Служба в Києво-Печерській лаврі розпочнеться 1 травня 2021 року в 23:00. Онлайн трансляція буде доступною на YouTube за посиланням.

Служба в Українській греко-католицькій церкві проходитиме з Патріаршого собору УГКЦ в Києві. Подивитися богослужіння можна буде на телеканалах «UA: перший» і «UA: Крим» і на YouTube-каналі «Живе ТВ».

Собор Преображення Господнього Православної церкви України так само проводитиме трансляцію великодньої служби онлайн. Подивитися можна на YouTube за посиланням.

У Львові служба почнеться 1 травня о 21:30 в соборі Святого Юра, трансляцію можна подивитися на Facebook і на офіційному YouTube-каналі. У Рівному онлайн служба з приходу свв. апп. Петра і Павла доступна на YouTube. Онлайн-трансляцію великодньої служби в Тернополі проводитиме Архикафедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ у засланні і Почаївська лавра УПЦ на YouTube-каналі. У Житомирі пасхальне богослужіння транслюватиме Свято-Михайлівський собор ПЦУ на YouTube. У Харкові транслювати на YouTube-каналі будуть з Іоанно-Богословського храму ПЦУ.

Правила поведінки в храмах на Великдень 2021

Храми на Великдень будуть відкриті, проте віруючим потрібно дотримуватися правил. Так, буде заборонений фізичний контакт під час обрядів — поцілунки хрестів, ікон, святинь. Під час богослужінь і освячення їжі в храмі потрібно бути в масці, а двері храмів повинні бути відкритими.

Як святити паску у 2021 році

Освячення пасок у 2021 році буде на відкритому повітрі. Ще освячений великодній кекс можна купити. Освячувати їх будуть на хлібокомбінатах, заводах і в магазинах, розповів предстоятель ПЦУ митрополит Єпіфаній в інтерв'ю «Радіо Свобода».

«Є цілі мережі магазинів, які звертаються до нас. Навіть у Києві ми делегуємо священнослужителів, які упродовж цих днів здійснюють освячення пасок і різних страв», — повідомив він.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини