Facebook Pixel

Податки для ФОП: що зміниться з січня 2024 року

З початку 2024 року зміняться розміри податків, які повинні сплачувати фізичні особи-підприємці (ФОП), та дозволені обсяги їх доходів. Оскільки їх рівні прив’язані, перш за все, до мінімальної зарплати. Про це попереджає Державна податкова служба України.

Так, відповідно до держбюджету на 2024 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня становитиме 3028 грн, а мінімальна зарплата – 7100 грн.

Обсяг доходу

Зокрема, максимально дозволений дохід для ФОПів розраховується на основі мінімальної зарплати. Тому наступного року розмір доходу для підприємців не повинен перевищувати такі суми на місяць:

  • 1 185 700 грн — для першої групи;
  • 5 921 400 грн — для другої групи;
  • 8 285 700 грн — для третьої групи.

Якщо ФОП перевищує вказані ліміти своєї групи, його автоматично переводять в іншу групу оподаткування або на загальну систему. В такому разі зміниться і сума податків, яку необхідно платити.

Розмір єдиного податку

Сума податків для ФОПів першої групи становить не більше 10% від розміру мінімалки, тому вони з 1 січня платитимуть 302,80 грн на місяць.

Для другої групи ФОП цей показник встановлюється на рівні до 20% від суми мінімальної зарплати. Отже, їм потрібно буде сплачувати до бюджету 1420 грн на місяць.

Що стосується третьої групи ФОП, то сума єдиного податку для них залишиться без змін. В цьому випадку показник напряму залежить від заробітку підприємця: 5% доходу (якщо ФОП не зареєстрований платником ПДВ), або 3% доходу і додатково ПДВ.

Водночас у ДПС звертають увагу, що розмір податку для всіх груп підприємців встановлюється у розмірі 15% до:

  • суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 1, 2 і 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ;
  • доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;
  • доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у главі 1 розділу XIV ПКУ;
  • доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування;
  • доходу, отриманого платниками першої або другої групи від провадження діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ відповідно.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉