Facebook Pixel

Чи постачала Південна Африка зброю до рф

Спеціальна урядова комісія в Південній Африці вивчить, чи справді російський корабель забрав зброю з військово-морської бази поблизу Кейптауна в грудні 2022 року. Про це в неділю, 28 травня 2023-го, заявив президент ПАР Сиріл Рамафоса, повідомляє Reuters.

Quote«Президент вирішив розпочати розслідування через серйозність звинувачень, ступінь суспільного інтересу та вплив цього питання на міжнародні відносини Південної Африки», — йдеться в заяві.

Посол США в ПАР Рубен Бріджіті 11 травня заявив: в грудні 2022-го на військово-морській бази в Саймонстауні (Західний Кейп) російський корабель взяв на борт зброю з ПАР.

Ці звинувачення спричинили дипломатичну суперечку між США, Південною Африкою та рф та поставили під сумнів позаблокову позицію ПАР щодо війни в Україні.

Протягом 6 тижнів спецкомісія вивчатиме, хто знав про прибуття вантажного судна, вміст, який було завантажено та вивантажено, а також чи не були порушені «конституційні, правові чи інші зобов’язання».

Наприкінці квітня 2023 року президент Рамафоса заявив, що ПАР виходить з Міжнародного кримінального суду (МКС), який видав ордер на арешт президента росії володимира путіна.

В серпні 2023-го Південна Африка прийматиме саміт групи БРІКС (Бразилія, росія, Індія, Китай і ПАР) і мусила б затримати путіна за ордером МКС.

ПАР з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну відмовилася засудити дії росії та утримувалась при голосуваннях в ООН, декларуючи, що залишається нейтральною.

В грудні 2022-го російський мільярдер Мельниченко в ПАР лобіював зупинку зернового коридору.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉