Facebook Pixel

Philip Morris пригрозив Зеленському зупиненням інвестицій і втратою надходжень до держбюджету

Компанія «Філіп Морріс Україна» (Philip Morris) виступила проти підвищення податку на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) на 320%. Це призведе до скорочення інвестицій із боку компанії у власні виробництва та стане причиною зупинення інвестицій в Україну.

Це також призведе до втрати приблизно $140 млн інвестицій, які компанія вклала в IQOS. Про це йдеться у відкритому листі гендиректора «Філіп Морріс Україна» Костаса Салвараса до президента Володимира Зеленського.

У компанії вважають, що це призведе також до зростання рівня контрабанди через значне підвищення вартості ТВЕН. Ця ситуація завадить державі отримати заплановані надходження до бюджету.

Telegram Logo

Крім того, ухвалення закону про збільшення акцизу суперечить законодавству Євросоюзу. Середній показник різниці ставки податку на ТВЕН і на звичайні сигарети в ЄС 2020 року становить 72%.

Запровадження підвищеного на 320% податку на ТВЕН змусить 1 млн повнолітніх споживачів IQOS купувати нелегальні продукти або переходити на паління сигарет, які є шкідливішими, вважають у компанії.

У «Філіп Морріс Україна» наголошують, що найкращим довгостроковим сценарієм є поступове підвищення акцизу на ТВЕН на 50% на рік.

Іншим сценарієм є одноразове підвищення ставки акцизного податку на ТВЕН на 200% 2021 року та на 20% у наступні роки.

За розрахунками компанії, вищевказані сценарії принесуть більше коштів до бюджету, ніж різке підвищення акцизу на 320%.

Водночас Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства підтримує ідею щодо підвищення ставки на ТВЕН на 50% із 1 січня 2021 року та на 50% впродовж 2022-2025 років.

Така стратегія принесе 18,7 млн грн надходжень до державного бюджету на відміну від значного зростання нелегальної торгівлі внаслідок різкого збільшення податку.

Контекст. Верховна Рада 16 січня 2020 року ухвалила закон про внесення змін до Податкового кодексу, яким, зокрема, підвищується ставка акцизного податку на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання на 320% із січня 2021 року.

Коментарі

Всі новини