Переведення годинників: Рада підтримала скасування переходу на літній час

Перехід України на літній час-2021. Фото: pixabay / anncapictures

Перехід України на літній час-2021. Фото: pixabay / anncapictures

Верховна Рада на засіданні 3 березня ухвалила в першому читанні законопроєкт № 4201 про скасування в Україні переходу на літній час, який вніс перший заступник голови парламенту Руслан Стефанчук. «За» проголосували 277 народних депутатів.

У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що перехід на зимовий час щороку відбувається в останню неділю жовтня.

Quote«Сподіваємося, що в разі підтримання Верховною Радою України сезонне переведення стрілок годинника [2021 року — The Page] стане останнім, оскільки в законопроєкті чітко передбачено, що сезонний перехід часу не застосовується», — зазначається там.

У документі наголошується, що метою законопроєкту є захист здоров’я населення, оскільки щорічне переведення стрілок годинника на годину назад і вперед спричиняє значне погіршення стану здоров’я громадян у період адаптації. Зокрема, гіршає фізіологічне та психологічне самопочуття українців.

Telegram Logo

Крім того, документ спрямований на захист територіальної цілісності і зміцнення національної безпеки України, адже на тимчасово окупованих територіях держави встановлений час Російської Федерації. Тому на всій без винятку території України пропонується закріпити єдиний київський час.

За словами заступниці голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Роксолани Підласи, якщо законопроєкт у другому читанні ухвалять до 25 березня 2021 року, то Україна може остаточно перейти на зимовий час уже цього року, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Комітет з питань економічного розвитку 20 лютого рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт № 4201 «Про обчислення часу в Україні», яким скасовується перехід на зимовий і літній час. Натомість альтернативний законопроєкт № 4201-1 було відхилено.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини