Facebook Pixel

Останнє китайське попередження: Пекін відповів на націоналізацію «Мотор Cічі»

Китай вимагає від України в разі націоналізації підприємства «Мотор Січ» врахувати інтереси його компаній. Про це сказав офіційний речник МЗС КНР Чжао Ліцзян.

«Ми вимагаємо, щоб Україна врахувала законні права китайських підприємств і інвесторів», — заявив він.

Дипломат додав, що Пекін уважно спостерігає за ситуацією із цим підприємством. «Китай наполягає, щоб це питання було вирішено в правильному ключі», — повторив він.

Контекст. «Мотор Січ» є одним із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок.

11 березня РНБО ухвалила рішення про повернення Україні підприємства «Мотор Січ». За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, націоналізувати підприємство мають найближчим часом у «цілком законний спосіб».

У березні 2021 року китайський інвестор «Мотор Січі» попередив про нові позови, оскільки вважає неприпустимими заяви української влади щодо можливої націоналізації підприємства. У відповідному листі йшлося про те, що спроба націоналізації «Мотор Січі» стане черговим порушенням закону. За словами власника компанії-акціонера, такі заяви української влади допоможуть китайським інвесторам «Мотор Січі» перемогти в міжнародному арбітражі проти України та відшкодувати збитки.

Глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що депутати готують законопроєкт про націоналізацію «Мотор Січі», його буде внесено до Верховної Ради цього або наступного тижня.

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про санкції щодо громадянина Китаю Ван Цзина та компаній Skyrizon Aircraft Holdings (Британські Віргінські острови), Hong Kong Skyrizon Holdings (Гонконг, КНР), Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment (Пекін, КНР) і Beijing Xinwei Technology Group (Пекін, КНР).

Акції «Мотор Січі» перебувають під арештом із квітня 2018 року за клопотанням слідчого СБУ для збереження речових доказів у порушеній у липні 2017-го кримінальній справі.

У СБУ заявляли, що представники іноземної компанії розвивають завод із виробництва авіадвигунів, куди планують перенести українське виробництво та передати технології. З цією метою, за даними слідства, іноземці вчинили опосередковану концентрацію контрольного пакета акцій «Мотор Січі».

Подякувати 🎉