Мальтійський парламент 14 грудня підтримав проєкт закону, який дозволяє вирощувати й використовувати канабіс у рекреаційних цілях. Категорично проти цього виступила місцева опозиція. Документ ще має підписати президент.

Законопроєктом передбачений дозвіл на вирощування не більш як 4 рослин. Купувати і зберігати дозволяється до 7 грамів канабісу. Документом також встановлюється порядок його купівлі: особа має право купувати товар винятково в спеціальних асоціаціях і лише після того, як вона там зареєструється.
Вживання канабісу в присутності дітей каратиметься штрафом у розмірі 500 євро. Чинною залишається заборона на куріння в громадських місцях (штраф — 235 євро). Зберігання більшої за дозволену кількість канабісу тягне за собою або адміністративну (менш як 28 грамів), або кримінальну (більш як 28 грамів) відповідальність.
Міністр із питань рівності Оуен Боннічі, який є одним з ініціаторів закону, зазначив, що цей «історичний» крок зупинить дрібних споживачів канабісу від зіткнення із системою кримінального правосуддя і «приборкає незаконний обіг наркотиків». Лідер опозиційної партії Мальти Бернард Греч попередив, що закон «призведе лише до зміцнення нелегального ринку, яким скористається організована злочинність». Він закликав президента країни Джорджа Велла не підписувати документ.
Контекст. У 2020 році ООН виключила канабіс зі списку особливо небезпечних наркотиків. Утім, він і далі залишається в переліку наркотиків, заборонених для використання в немедичних цілях.
Аналогічні до мальтійського законопроєкти розглядають у Люксембурзі, Німеччині та Швейцарії. Країни оголосили про плани створити регульований законом ринок.
Італія проведе референдум щодо легалізації канабісу наступного року.
Першою країною, яка офіційно дозволила вживання канабісу, став Уругвай (у 2013 році). За його прикладом у 2018 році до аналогічного кроку вдалася й Канада.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки