Facebook Pixel

Кому не здадуть квартиру більше третини хазяїв — названі небажані категорії орендарів

На ринку оренди житла певні категорії орендарів зазнають дискримінації. The Page з'ясовує, кому найчастіше відмовляють орендодавці.

Як часто власники відмовляють надати житло в оренду через наявність кота або собаки

Серед орендодавців, яких опитали в компанії OLX весною 2024 року, майже 39% не готові здавати свої помешкання клієнтам з домашніми тваринами.

З іншого боку, Оксана Остапчук, керівниця сектору з розвитку продажів OLX Нерухомість розповідає, що майже 72% опитаних орендарів повідомляли про ускладнення з пошуком житла для оренди через наявність домашніх тварин.

Ірина Луханіна, незалежна експертка з нерухомості, підтверджує, що відмови від власників житла найчастіше отримують саме потенційні орендарі з хатніми улюбленцями, а до наявності котів власники квартир ставляться гірше, ніж до собак.

The Page, опитав кількох орендарів житла і також з'ясував, що з проблемами у пошуках квартири для оренди стикаються саме власники котиків.

Зокрема, киянка Марія, у якої є один кіт, розповіла, що раніше їй через наявність улюбленця відмовляли близько 50% орендодавців. Проте коли співрозмовниця The Page востаннє змінювала житло у червні 2022 року, ситуація дещо змінилася у кращий бік і вже до 70% власників були не проти її кота.

Власники квартир бояться, що тварини зіпсують їх майно. Фото: Depositphotos

Власники квартир бояться, що тварини зіпсують їх майно. Фото: Depositphotos

Як орендодавці ставляться до родин з дітьми

Оренда житла з дітьми не така складна задача, як, скажімо, з котами. Адже, за інформацією OLX, лише 18% опитаних орендодавців готові відмовити через наявність малюків.

За словами Богдана Маковецького, київського рієлтора, відсоток відмов у оренді житла через дітей досить малий і зазвичай стосується випадків, коли малюкам 2-5 років, а власники житла щойно зробили ремонт.

Відмовити у оренді можуть тим, у кого дітям 2-5 років. Фото: Depositphotos

Відмовити у оренді можуть тим, у кого дітям 2-5 років. Фото: Depositphotos

Яким є типовий портрет небажаного орендаря квартири

«Якщо проаналізувати оголошення у відкритому доступі, то кожне третє в київському регіоні матиме заборону чи обмеження для господарів хатніх тварин і батьків дітей до 7 років або взагалі умову — «без дітей», — ділиться спостереженнями Вікторія Берещак, оглядачка ринку нерухомості.

Тобто можна зробити припущення, що найменш бажаними орендарями виглядає багатодітна родина з кількома котами.

Проте експерти застерігають власників нерухомості від надмірно упередженого ставлення до згаданих категорій орендарів.

Зокрема, власники нерухомості побоюються, що тварина зіпсує їхнє майно. Проте у переважній більшості випадків ця пересторога виявляється марною. Адже опитування OLX доводить, що лише у 16% орендарів були випадки, коли їхня тварина дійсно щось зіпсувала в орендованій квартирі.

Оксана Остапчук вважає, що це важливо донести до орендодавців, які відсіюють велику аудиторію орендарів, що мають домашніх улюбленців, саме через побоювання псування майна. Це, на думку Остапчук, може негативно впливати на швидкість закриття угод.

Своєю чергою Вікторія Берещак нагадує що Україна у 2016 році посіла дев'яте місце серед держав із найбільшою популяцією котів. Тоді їх у країні нарахували 7,5 млн, а дані 2019 року свідчать, що хатніх тварин утримують понад 60% громадян. Тобто власники житла, що не готові надати його в оренду родинам з хатніми улюбленцями, відсіюють доволі широку аудиторію потенційних клієнтів.

Подякувати 🎉