Facebook Pixel

Країни ОПЕК+ домовилися про збільшення видобутку нафти до кінця 2021 року

ОПЕК+ збільшить видобуток нафти на 2 млн барелів на добу. Фото: скріншот

ОПЕК+ збільшить видобуток нафти на 2 млн барелів на добу. Фото: скріншот

Міністри країн ОПЕК+ на відеоконференції 18 липня менше ніж за годину ухвалили рішення про збільшення видобутку нафти до кінця цього року на 2 млн барелів на добу (б/д), а також про продовження дії угоди до кінця 2022 року.

Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті ОПЕК.

З травня 2022 роки для деяких країн в угоді буде скоректований базовий рівень видобутку, від якого рахуються квоти за обсягами виробництва нафти. Так, для Росії і Саудівської Аравії він буде підвищений з 11 до 11,5 млн б/д, для ОАЕ — з 3,17 до 3,5 млн, для Іраку — з 4,65 до 4,8 млн, для Кувейту — з 2,8 до 2,96 млн.

Telegram Logo

У фінальному комюніке сказано, що країни ОПЕК+ мають намір підвищувати видобуток нафти на 0,4 млн б/д «до тих пір, поки не повернуть на ринок 5,8 млн б/д», що планується зробити до вересня 2022 року. У грудні 2021 року цей план може бути переглянутий. Наступне засідання країн ОПЕК+ відбудеться 1 вересня 2021 року.

Зустрічі передували два тижні неформальних переговорів, в ході яких перш за все улагоджені розбіжності між Саудівською Аравією і ОАЕ. Абу-Дабі не влаштовувало, що угоду про скорочення видобутку пропонується продовжити після квітня 2022 року на тих же умовах, на яких вона працює зараз. Там вважали, що базова відсічення, від якого вважаються квоти з видобутку, для них не враховує реальні видобувні потужності. Саудівська Аравія відкидала можливість правити цей параметр в індивідуальному порядку.

Видобуток нафти в РФ досягне докризового рівня в травні 2022 року. Про це заявив російський віцепрем'єр Олександр Новак.

Додатково. Ціна нафти марки Brent може зрости до $100 за барель вже до 2022 року, для такого зростання є причини як з боку попиту, так і пропозиції. Про це йдеться в звіті щодо ринку нафти Bank of America

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини