Facebook Pixel

Шмигаль представив оновлений проєкт програми діяльності свого уряду

Програма уряду складається з трьох груп національних пріоритетів. Фото: kmu.gov.ua

Програма уряду складається з трьох груп національних пріоритетів. Фото: kmu.gov.ua

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль представив «оновлену програму діяльності уряду» під час виїзного засідання фракції «Слуга народу», повідомила пресслужба Кабміну.

Заявлено, що в програму увійшли «спільні напрацювання чиновників, парламентарів та представників Офісу президента, а також понад 500 залучених експертів».

Також йдеться про те, що «документ включає кращі світові практики організації роботи всієї влади».

Telegram Logo

Програма складається з трьох груп національних пріоритетів; громадяни, держава, економіка. Далі йдуть 12 національних пріоритетів, які містять 97 завдань і близько 2000 заходів.

Цілі програми діяльності уряду:

  • сервіс для громадян;
  • прогнозовані джерела фінансування;
  • досягнення очікуваних результатів;
  • контроль за виконанням.

Ефективному виконанню програми сприятимуть цифрові інструменти. «В ІТ-інструмент вже внесені всі завдання, які стоять перед Кабінетом міністрів і міністерствами, сотні показників і таймлайнів, які дозволять в режимі реального часу розуміти, як досягаються результати», — заявив Шмигаль.

Що таке програма діяльності Кабміну

Відзначимо, що уряд Шмигаля працює з 4 березня 2020 року, але все ще не має затвердженої програми своєї діяльності.

Зміст і цілі такої програми визначає стаття 11 закону про Кабінет міністрів.

Програма затверджується Верховною Радою. Проєкт програми прем'єр повинен подати до парламенту в місячний строк з дня призначення. Програма затверджується постановою ВР.

Щорічно, не пізніше 15 квітня, Кабмін повинен подавати в Раду звіт про хід виконання та досягнутих результатах за минулий календарний рік.

Як працює над своєю програмою уряд Шмигаль

Денис Шмигаль призначений главою уряду 4 березня 2020 року.

До літа він представив до парламенту проєкт програми, який 4 червня відправили на доопрацювання, тому що депутати його різко розкритикували.

Другий варіант розглянули 18 червня минулого року, але голосування знову провалилося.

16 липня 2021 року Шмигаль сказав, що програма діяльності Кабінету міністрів буде внесена до Верховної Ради восени. «Зараз документ проходить фінальну стадію обговорень», — запевняв прем'єр.

За його словами, в 2021 році уряд «удосконалює процес підготовки програми діяльності з урахуванням міжнародного досвіду».

Обіцялося, що «Національна економічна стратегія разом з іншими стратегічними документами, планом реалізації ініціатив президента, переліком пріоритетних законопроектів і бюджетної декларацією на 2022-2024 роки ляже в основу програми діяльності уряду».

14 вересня Шмигаль підтвердив, що планує подати на розгляд парламенту оновлену програму діяльності уряду вже цієї осені. Він зазначив, що в основу програми діяльності уряду закладено «передвиборча програма президента Володимира Зеленського, наші міжнародні зобов'язання і виконання запланованих реформ».

Додатково. Раніше The Page повідомляло, що франція монобільшості Верховної Ради проводить виїзне засідання в Трускавці (захід названо «Велика фракція»). У перший день роботи, 1 жовтня, обговорювали якість роботи митниці, наповнення бюджету і план трансформації України.

Коментарі

Всі новини