Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ЄСПЛ визнав, що росія частково окупувала Донецьку та Луганську області у 2014 році

росія окупувала частину українських територій з 2014 року. Фото: Flickr

росія окупувала частину українських територій з 2014 року. Фото: Flickr

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав, що росія окупувала частину Донбасу з 11 травня 2014 року.

Quote «Суд одноголосно вирішив, що з 11 травня 2014 події підпадають під юрисдикцію суду, оскільки «території, захоплені сепаратистами, перебували під контролем російської федерації», — сказала президентка ЄСПЛ Шіофра О'Лірі.

ЄСПЛ постановив, що території Донецької та Луганської областей були захоплені з 11 травня 2014 року та перебували під російською юрисдикцією щонайменше до 26 січня 2022 року. Також у ЄСПЛ додали, що російські військові були на Донбасі з квітня 2014 року, а в серпні того самого року почалося широкомасштабне розгортання російських військ.

Суд також встановив, що держава-відповідач мала суттєвий вплив на визначення військової стратегії сепаратистів, постачала їм зброю та інше військове обладнання в значних масштабах від самого початку утворення так званих народних республік і що вона також надавала їм політичну та економічну підтримку.

Під час розгляду справи росія заперечувала можливість це робити. Держава-терорист пояснювала це тим, що в справі йдеться про територію України, якою керували сепаратисти; натомість Україна наполягала, що йдеться про фактично окуповану Росією територію (у термінології ЄСПЛ – територія «під ефективним контролем»).

Суд одностайно відхилив заперечення Росії.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що рішення ЄСПЛ допоможе побудувати систему покарання РФ за порушення територіальної цілісності.

Контекст. Слухання в ЄСПЛ відбувалося в рамках справи «Україна та Нідерланди проти Росії».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини