Facebook Pixel

Офіс президента на зустрічі з G7: «Немає жодних підстав для повернення Приватбанку колишнім акціонерам»

Глава Офісу президента Андрій Богдан та його заступники 23 жовтня провели зустріч із послами країн G7. На зустрічі вони запевнили послів, що націоналізований Приватбанк за жодних умов не може бути повернутий колишнім власникам.

Quote«Прийнявши рішення про націоналізацію, держава вклала в Приватбанк 155,3 млрд грн, що дозволило зберегти кошти українців. Ми вважаємо, що якими б не були рішення судів, немає жодних підстав для повернення державного Приватбанку колишнім акціонерам», — повідомила пресслужба ОП.

Також сторони обговорили економічну та судову реформи в Україні та співпрацю з міжнародними донорами.

У ОП пообіцяли послам, що законопроекти про незаконне збагачення і анбандлінг «Нафтогазу» Верховна Рада розгляне вже наступного тижня.

Особливу увагу сторони приділили переговорам з МВФ, реформуванню банківського ринку та повернення коштів банків-банкрутів.

Контекст

  • Приватбанк націоналізували в грудні 2016 року. До цього він належав Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову. Мінфін став власником 100% акцій банку, а держава вклала в нього більше 155 млрд грн. Зараз справи про незаконність націоналізації і повернення колишнім власникам акцій розглядають українські суди. Також справи Приватбанку розглядають в закордонних юрисдикціях. Наприклад, 15 жовтня цього року Апеляційний суд Лондона і Уельсу задовольнив апеляційну скаргу Приватбанку і підтвердив, що англійський суд має право розглядати позов проти колишніх акціонерів на $3 млрд.
  • Детективи міжнародної компанії Kroll виявили, що протягом десяти років до націоналізації банк був об'єктом масштабних шахрайських дій, внаслідок яких отримав $5,5 млрд збитків. Напередодні націоналізації понад 95% кредитів віддали сторонам, пов'язаним з колишніми акціонерами, а також групам афілійованих з ними осіб. Коломойський називав ці звинувачення «фейком». А згідно розслідування журналістів OCCRP, гроші з Приватбанку виводили переважно через «дочки» в Латвії та на Кіпрі. За вісім років до націоналізації банку через офшорні компанії провели понад $52 млрд.
Подякувати 🎉