Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Нацбанк зберіг облікову ставку на рівні 25%

Облікова ставка в Україні залишилась без змін. Фото: Flickr/National bank of Ukraine

Облікова ставка в Україні залишилась без змін. Фото: Flickr/National bank of Ukraine

16 березня 2023 року правління Національного банку України (НБУ) ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних. Про це повідомила пресслужба регулятора.

Нацбанк також запровадить комплекс додаткових заходів для посилення конкуренції банків за строкові депозити населення. Це допоможе в підвищенні привабливості гривневих заощаджень і підтриманні стійкості валютного ринку. Також ці кроки формуватимуть передумови для пом’якшення обмежень на валютному ринку.

Quote«Це дасть змогу захистити заощадження громадян від інфляційного знецінення й забезпечить зниження цінового тиску», — повідомляє НБУ.

Як зазначив регулятор, інфляція в Україні сповільнюється другий місяць поспіль – у лютому до 24,9% у річному вимірі. Зниження інфляції розпочалося раніше й відбувається швидше, ніж прогнозував Національний банк.

Цьому сприяли:

  • збільшення пропозиції продовольства та пального;
  • швидке відновлення енергетичної системи після атак росії;
  • споживчий попит.
Quote«Зростання споживчих цін також значною мірою стримується завдяки фіксації офіційного курсу гривні й тарифів на житлово-комунальні послуги», — додали в Нацбанку.

Попри це інфляція все ще залишається високою, а тиск із боку витрат бізнесу – значним.

Водночас із 7 квітня 2023 року регулятор скорегує операційний дизайн монетарної політики через:

  • запровадження тримісячного депозитного сертифіката (ДС) під фіксовану ставку на рівні облікової ставки. Можливості банків розміщувати кошти в таких ДС залежатимуть від обсягів сформованих ними портфелів гривневих депозитів населення з початковим строком розміщення від трьох місяців, а також від успішності нарощування таких портфелів. Проведення першого кількісного тендера з розміщення ДС строком до трьох місяців заплановано на 7 квітня 2023 року. Докладні параметри участі банків у зазначеному тендері буде оголошено банкам до 6 квітня 2023 року. Національний банк планує використовувати цей інструмент щонайменше протягом року;
  • зниження ставки за депозитним сертифікатом овернайт до 20%.

З 11 травня 2023 року пільгові нормативи формування банками обов’язкових резервів за строковими коштами на рахунках фізичних осіб у національній (0%) та іноземній валюті (10%) поширюватимуться лише на депозити з початковим строком від трьох місяців.

Quote«Запроваджені заходи посилять ринкові стимули для залучення банками строкових депозитів населення в гривні, що знизить ризики для валютного ринку та міжнародних резервів на етапі пом’якшення валютних обмежень», — резюмував регулятор.

Контекст. Згідно з інфляційним звітом за січень 2023 року, упродовж 2023 року безробіття в Україні залишатиметься на рівні 26%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини