Facebook Pixel

В Україні нові норми видачі номерних знаків: що потрібно знати автомобілістам

Номери видаватимуть не за місцем прописки власника, а за місцем здійснення реєстрації автомобіля.

Головний сервісний центр МВС опублікував наказ № 166 тільки зараз, хоча документ був ухвалений Міністерством внутрішніх справ України ще 2 березня. Він встановлює єдині зразки державних номерних знаків транспортних засобів і вимоги до них. Зокрема, визначено правила застосування, типи та основні розміри державних номерних знаків, встановлено вимоги до інформаційного змісту та технічних характеристик.

Основне нововведення стосується зміни визначення адміністративно-територіальної належності транспортного засобу, а саме не за місцем прописки власника, як було дотепер, а за місцем здійснення його реєстрації або перереєстрації. Тобто відтепер сервісні центри видаватимуть номерні знаки тільки своєї області, незалежно від місця прописки власника.

На думку МВС, це нововведення оптимізує процес забезпечення сервісних центрів номерними знаками плюс допоможе уникнути зайвих витрат на виготовлення, логістику та зберігання в сервісних центрах МВС номерних знаків інших регіонів. Зрештою це призведе до економії бюджетних коштів.

Нововведення не стосується номерних знаків, які громадяни залишили на платному зберіганні в сервісному центрі МВС.

З питаннями до Головного сервісного центру можна звертатися телефоном (044) 290 19 88. Крім того, можна отримати консультації на його офіційній сторінці у Facebook.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉