Німеччина оскаржила рішення Суду Євросоюзу, яке регулювало пропускну здатність газопроводу OPAL — частини газопроводу системи «Північний потік — 2», яка проходить територією країни.
Німеччина встигла подати апеляцію після того, як у вересні Суд ЄС скасував рішення Єврокомісії 2016 року, яке дозволяло більш широке використання пропускної здатності трубопроводу, пише агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на «Польське радіо».
У польському уряді вважають, що повне використання пропускної здатності газопроводу «Північний потік» дозволить «Газпрому» перенаправити додаткові обсяги газу на ринок ЄС.
Поставки газу з Росії ставлять під загрозу енергетичну безпеку ЄС загалом та Польщі зокрема, в той час як Європа хоче зменшити залежність від РФ, підкреслили в Польщі.
Контекст
- Німецький парламент не зміг проголосувати за скасування рішення Європарламенту про те, що компанія-оператор «Північного потоку — 2» повинна бути незалежною від «Газпрому», а 50% його пропускної потужності необхідно резервувати для альтернативних постачальників.
- Німецькі компанії вклали 2 млрд євро в проєкт «Північний потік — 2» і зацікавлені в максимальній ефективності своїх інвестицій.
- Датське енергетичне агентство 30 жовтня все-таки видало дозвіл на будівництво «Північного потоку — 2» у винятковій економічній зоні своєї країни.