Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Резиденції Богуслаєва: невідомі квартири президента «Мотор Січі» у Дубаї і не тільки

Резиденції Богуслаєва: невідомі квартири президента «Мотор Січі»

Резиденції Богуслаєва: невідомі квартири президента «Мотор Січі»

Одночасно із взяттям під варту президента АТ «Мотор Січ» В'ячеслава Богуслаєва Шевченківським судом за підозрою у колаборації з росією суд наклав арешт на все майно затриманого. Загальна сума арештованих активів становила майже 1 млрд грн. Але, як з’ясувалося, це були далеко не всі активи екснардепа і незмінного керівника «Мотор Січ». Наприклад, The Page знайшов кілька квартир В’ячеслава Богуслаєва в ОАЕ, які не фігурували у списках арештованого майна.

Богуслаєв у суді. Фото: t.me/Pravda_Gerashchenko

Богуслаєв у суді. Фото: t.me/Pravda_Gerashchenko

Квартири В’ячеслава Богуслаєва у Дубаї

Йдеться щонайменше про два об’єкти у Дубаї, а саме на Пальма Джумейра — архіпелазі штучних островів у Перській затоці. Перший з об’єктів — квартира у житловому комплексі Marina Residence. Комплекс складається з шести 15-поверхових будівель, розташований на першій лінії моря навпроти гавані Anchor Marina з причалами для 700 яхт. Тут 940 просторих апартаментів, найдешевший з яких коштує від $700 тис.

Другий об’єкт дещо скромніший. Це квартира площею 106 кв. м у сусідньому комплексі Golden Mile, що складається з десяти 11-поверхових будинків і розташований на межі паркової зони та Palm Jumeirah Road. Тут вартість подібних квартир стартує з $350 тис.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Якщо острів Пальма Джумейра має форму пальми, що заходить корінням у берег, то апартаменти у Marina Residence розташовані ближче до початку крони, а квартира у Golden Mile — приблизно у середині стовбура. До речі, за документами, останню квартиру Богуслаєв придбав до 2013 року. Але відомостей про неї у його декларації немає.

Башти Marina Residence. Фото luxhabitat.ae

Башти Marina Residence. Фото luxhabitat.ae

Сусіди президента «Мотор Січ» Богуслаєва у Дубаї

Пальма Джумейра — один із небагатьох районів Дубая, де нерезиденти можуть придбати нерухомість напряму. На заміну влада ОАЕ не розголошує відомості про власників. Але дещо про них все-таки відомо.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Так, у 2020 році Центр перспективних оборонних досліджень (C4ADS, некомерційна організація у Вашингтоні, округ Колумбія, яка досліджує міжнародну злочинність) отримала велику базу даних про власників нерухомості Дубая. У дослідженні, яке провели C4ADS та норвезька фінансова агенція E24, фігурує понад 100 представників політичної еліти росії, державних службовців та бізнесменів, близьких до кремля, а також десятки європейців, причетних до відмивання грошей і корупції.

Це, наприклад, Руслан Байсаров, російський бізнесмен, близький до чеченського диктатора Рамзана Кадирова, Олександр Бородай, підсанкційний депутат російської думи, відомий тим, що став «прем’єр-міністром» самопроголошеної Донецької народної республіки під час вторгнення росії в Україну у 2014 році. Серед інших росіян, які мають майно в Дубаї, Роман Лябіхов, депутат від Комуністичної партії, який перебуває під санкціями США.

Житловий комплекс Golden Mile на Пальма Джумейра. Фото metropolitan.realestate

Житловий комплекс Golden Mile на Пальма Джумейра. Фото metropolitan.realestate

Умови переховування в Дубаї

За даними The Tax Justice Network, Дубай є однією з найбільш секретних офшорних юрисдикцій у світі переважно через відсутність фінансової прозорості. Саме це робить його ідеальним майданчиком для відмивання грошей, зокрема шляхом придбання нерухомості. Плюс Об’єднані Арабські Емірати не мають договору про екстрадицію з членами ЄС, США та багатьма іншими країнами. Це означає, що розшукувані підозрювані можуть переховуватися у Дубаї, щоб уникнути покарання.

Інтер’єр апартаментів Marina Residence. Фото luxhabitat.ae

Інтер’єр апартаментів Marina Residence. Фото luxhabitat.ae

Не тільки Дубай: яка ще нерухомість належить Богуслаєву

Майже відразу після затримання Богуслаєва журналісти програми «Схеми» повідомили про щонайменше два об’єкти нерухомості, що належать йому у Москві: квартиру у житловому комплексі за адресою Хорошевське шосе, 84, корпус 6 (у власності Богуслаєва з 2006 року) та складські приміщення у будівлі на вулиці Зорге, 7а (у власності Богуслаєва з 2002 року).

«Жодний з цих об’єктів не був зазначений В’ячеславом Богуслаєвим у його майнових деклараціях, які він подавав, поки був народним депутатом України з 2006 до 2019 року. Це порушення антикорупційного законодавства», — кажуть журналісти «Схем».

Пальма Джумейра з висоти пташиного польоту. Фото linternaute.com

Пальма Джумейра з висоти пташиного польоту. Фото linternaute.com

(Не) куплений острів Богуслаєвих

Джумейра — не єдиний острів, де могла бути нерухомість родини Богуслаєвих. Два роки тому син В’ячеслава Богуслаєва, Олександр майже купив цілий острів — Ґаллінара у Лігурійському морі (Італія).

За даними видання Il Sole 24 ore, операція з купівлі-продажу нерухомості становила 25 млн євро, розділених на два транші. Нижчу незабудовану частину острова олігарх купував за 10 млн євро. За історичні будівлі верхньої частини запропонував господарям минулого літа 15 млн євро. Острів купувала фірма магната Galinette з юридичною адресою у Монте-Карло.

Втім, з островом не склалося. На заваді став його особливий статус. Від 1989 року Ґаллінара, за законом, оголошений національним природним заповідником. Природне, а також історичне значення острова переважило суму в 25 млн євро, і, зважаючи на суспільний розголос, італійська влада заборонила продавати острів.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини