Не закривається, а розвивається: «Схеми» дослідили бізнес «Кварталу-95» у Росії

Перший помічник президента Сергій Шефір. Фото: УНІАН

Перший помічник президента Сергій Шефір. Фото: УНІАН

Російська компанія «Грін Філмс», співзасновником якої навесні 2019 року був президент Володимир Зеленський, а зараз є його перший помічник Сергій Шефір, не планує припиняти або скорочувати діяльність — навпаки, працює над збільшенням продажів. Про це повідомляють «Схеми».

Журналісти проаналізували дані бухгалтерського балансу та «Пояснення до бухгалтерського балансу і звіту про фінансові результати за 2019 рік», які компанія опублікувала на російському Державному інформаційному ресурсі бухгалтерської (фінансової) звітності.

У «Поясненні» до звіту зазначається, що компанія вже кілька років поспіль працює собі у збиток, але 2019 року змогла зменшити збитки на третину проти попереднього року до майже 5 млн рублів (приблизно 1,7 млн грн) через скорочення оплати праці та витрат на оренду приміщень. Також у «Грін Філмс» відзвітували про зменшення боргового навантаження за 2019 рік на 12%, до понад 170 млн руб (або майже 58 млн грн).

Telegram Logo

Це може свідчити про те, що в компанії не збираються згортати діяльність, а, навпаки, дотримуються обіцянок кредиторам продовжувати роботу.

Також повідомляється, що компанія володіє нематеріальними активами, вартість яких станом на грудень 2019 року склала майже 137,2 млн руб (приблизно 47 млн грн). Йдеться про права на такі аудіовізуальні твори, як-от: «8 нових побачень», «8 перших побачень», «8 кращих побачень», «Мамочки», «Між нами дівчатками», «Татусі», «Петля Нестерова», «Ржевський проти Наполеона», «Службовий роман. Наш час», «Я буду поруч» і сценарій «The Replacement».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Сергій Шефір на прохання «Схем» прокоментувати плани російської фірми, де він є співзасновником через кіпрську компанію, не відповів, але зазначив, що «функції засновника в комерційних компаніях можуть не збігатися з виконавчими посадами в цих же компаніях».

За його словами, він «не обіймає ніяких посад в органах управління кіпрської компанії, не відповідає за операційну діяльність, не веде бухгалтерський облік і навіть не провітрює приміщення офісу».

Контекст. На початку 2019 року «Схеми» з'ясували, що Володимир Зеленський і його бізнес-партнери володіють у Росії такими компаніями, як-от «Вайсберг Пікчерс», «Платінумфільм» і «Грін Філмс». Зеленський спочатку заперечував цей факт, а пізніше зізнався й вибачився перед журналістами. У березні Зеленський позбувся частки в російському кінобізнесі на користь автора «Студії Квартал-95» Андрія Яковлєва.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини