Facebook Pixel

Не нічний держбюджет, екстрадиція Онищенка та приїзд МВФ. Головне за 14 листопада

Вперше за багато років депутати прийняли головний фінансовий документ країни вдень, завдяки чому позбавили журналістів і персонал Верховної Ради необхідності провести з ними ніч. Олександр Онищенко вже в грудні не за своєю волею може опинитися в Україні. А ось темпи зростання економіки трохи засмучують.

Новини коротко

Рада прийняла бюджет на 2020 рік. Документ у другому читанні і в цілому підтримали 280 нардепів. Доходи держбюджету наступного року складуть 1,093 трлн грн, витрати — 1,18 трлн грн, дефіцит – трохи більше 2% від ВВП. Середній курс долара закладений на рівні 27 грн, зростання економіки – 3,7%, інфляція – 6,4%. Інші основні показники держбюджету-2020 можна подивитися тут.

Олександра Онищенка екстрадують до України. Ексрегіонал, який зараз перебуває в Іспанії, програв там суди щодо його екстрадиції та визнання політичним біженцем, заявив глава НАБУ Артем Ситник. Екстрадиція може відбутися вже в грудні. Втім, сам Онищенко заявив про брехню з боку Ситника й пообіцяв повернутися до України добровільно – «якщо захоче».

Читайте також:
Головне за 21 листопада від The Page

Зростання економіки сповільнилося. У третьому кварталі ВВП України зріс на 4,2%, повідомив Держстат. У другому кварталі темпи зростання становили 4,6%. Втім, у першому кварталі вони були набагато меншими — 2,5%. Та й проти другого кварталу в третьому ВВП зріс на 0,7%. Загалом економіка України зростає вже 15 кварталів поспіль.

МВФ приїхав до Києва. Місія Фонду на чолі з Роном ван Роденом 14 листопада розпочала роботу в Україні. Мета візиту – продовжити переговори про відкриття нової програми розширеного фінансування EFF. Поки що невідомо, скільки часу представники МВФ перебуватимуть у Києві. Україна розраховує отримати за новою програмою $5-6 млрд. Минулий візит місії закінчився нічим.

Чоловік нардепа Анни Скороход затриманий через справу в Росії. Нацполіція 14 листопада за дорученням Генпрокуратури затримала бізнесмена Олексія Алякіна. Його можуть екстрадувати до Росії – найближчим часом відбудеться суд щодо цього питання. Адвокат Алякіна Сергій Тарасюк заявив, що це вже повторне затримання в одній і тій же справі. Зараз Алякін формально не має громадянства — українського його позбавили, а від російського він відмовився сам. Росія оголосила Алякіна в міжнародний розшук за підозрою в шахрайстві. В Україні йому належить будкомпанія «Прогрес Буд».

Раніше цього ж дня депутат від «Слуги народу» Анна Скороход заявила про тиск на її родину з боку Офісу президента та правоохоронних органів через її голосування у парламенті. Глава фракції Давид Арахамія заперечує це. Спільно з нардепом Андрієм Герусом вони заявили, що Алякін намагався впливати на роботу нардепів та на рішення, які вони приймають під час підготовки законопроєктів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉