Національний банк України (НБУ) зменшив інтервенції з продажу валюти для згладжування надмірних курсових коливань до $220 млн.
Причому початковий обсяг заявок з боку учасників міжбанківського валютного ринку становив лише $86,4 млн, з яких було задоволено заявки на $75,9 млн зі середньозваженим курсом 25,81 грн за долар США, повідомляється на сторінці регулятора у facebook.
Надалі НБУ продовжував задовольняти надлишковий попит на валюту та продав ще близько $150 млн. Це підтримало котирування на ринку на рівні 25,8-26,0 грн за долар США.
У ході сьогоднішніх торгів міжбанківський валютний ринок закрився на рівні купівлі 25,99 грн за долар США та продажу 26,01 грн за долар США.
Психологічний фактор є ключовим у тиску на гривню, відзначають у Центробанку. Попит на валюту переважно формувався з боку населення та вітчизняних компаній-імпортерів. Водночас експортери зменшили продаж своїх надходжень.
«Така ситуація не є відображенням фундаментальних трендів в економіці, адже український експорт продовжує зростати, а ціни на імпортні енергоносії знижуються», — пояснюють у Центробанку.
Валютний курс дуже динамічний і може швидко змінюватися. Минулоріч гривня кілька разів опинялася під тиском у зв'язку з активним політичним циклом в Україні. Однак НБУ завжди згладжував коливання і завжди отримував можливість для поповнення запасів. Минулого року чиста купівля валюти НБУ склала майже $8 млрд. З початку року чистий продаж валюти з резервів складає близько $200 млн.
Контекст. Золотовалютні резерви України (ЗВР) станом на 1 березня становили $26,6 млрд в еквіваленті. Зараз розмір ЗВР, як і раніше, перевищує $26 млрд.
На минулій сесії міжбанку НБУ продав із ЗВР близько $350 млн на підтримку курсу гривні.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також