Мінфін вважає міфом навантаження на бізнес через підвищення мінімальної зарплати

Перший заступник міністра фінансів України Денис Улютін назвав міфом те, що підвищення мінімальної зарплати може вдарити по бізнесу. Про це він заявив у коментарі The Page.

За його словами, мінімальна зарплата в розмірі 6 тис. грн — це 48% середньої заробітної плати по країні. Остання вже пішла від такого розміру зарплати.

Quote«Це більше орієнтир саме для нижньої ланки виплати заробітної плати, яких не дуже багато і які отримують мінімальну зарплату», — заявив він.

Улютін також розповів, що міністерство проводило виплати в рамках програми по частковому безробіттю у зв'язку з COVID-19, умовами якої було визначено, що для того, аби людина могла взяти в ній участь, впродовж шести місяців до цього вона мала сплачувати податки (єдиний соціальний внесок). Це були внески до Фонду з безробіття. Як результат — виплати здебільшого були меншими за 4,7 тис. грн, бо люди сплачували податки з такої суми і їх працевлаштовували, виплачуючи саме таку зарплату.

Telegram Logo

«Це свого роду прихована зайнятість, яка не дає можливостей для розвитку економіки держави. Вони потім у старості отримуватимуть пенсію саме із цієї суми (4,7 тис. грн), а не з реальної заробітної плати, яку отримували. Плюс це стимулювання тіньової економіки, яка формує тіньову частину заробітної плати. Тобто в комплексі підняття до 6 тис. грн несе як пряму соціальну місію, так і частково бореться із цими тіньовими доходами й тіньовою зайнятістю».

Денис Улютін

Денис Улютін

Заступник міністра фінансів

Контекст. Верховна Рада 25 серпня підтримала законопроєкт, який дозволяє підвищити мінімальну зарплату до 5 тис. грн. Водночас збільшиться й рівень ЄСВ — з 1 вересня він зросте до 1,1 тис. грн. Максимальна заробітна плата, на яку нараховуватиметься ЄСВ, також збільшиться до 75 тис. грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини