Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Нардепи атакували – міністр захищався: чому Рада розкритикувала держбюджет-2021

Міністр фінансів України Сергій Марченко. Фото: УНІАН

Міністр фінансів України Сергій Марченко. Фото: УНІАН


Міністр фінансів Сергій Марченко представив у Верховній Раді проєкт Державного бюджету на 2021 рік. Народні депутати його розкритикували й назвали «катастрофою».

Держбюджет-2021 базується на макроекономічному прогнозі липня. Він передбачає зростання реального ВВП на 4,6% після очікуваного падіння 2020 року на 4,8%. Інфляція прогнозується на рівні 7,3%, середньорічний курс гривні до долара закладено на рівні 29,1 грн за долар.

За словами Марченка, доходи прогнозуються на рівні 1 трлн 71 млрд грн, витрати – 1 трлн 350 млрд грн. Дефіцит складе 270 млрд грн – 6% ВВП. У середньостроковій перспективі передбачається скорочення дефіциту держбюджету — до 4,5% ВВП 2022 року й до 3% ВВП 2023 року.

Однак проєкт держбюджету-2021 зустрів шквал невдоволення в Раді. Зокрема, депутат від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко назвав бюджет «катастрофою». Він розкритикував збільшення на 1 млрд грн витрат на Державне управління справами та забезпечення діяльності Офісу президента й одночасне зниження витрат на субсидії.

Глава профільного комітету Данило Гетманцев теж критикує проєкт держбюджету-2021. За його словами, жоден бюджет ВР ніколи не зустрічала оплесками, «але так сумно було рідко». Гетманцев вважає недостатнім для виконання нормативу в 5% ВВП збільшення витрат на медицину на 0,1% ВВП – до 4,2% ВВП.

Водночас у фракції ОПЗЖ розкритикували наявність 702 млрд грн запозичень у дохідній частині бюджету й назвали головний фінансовий документ країни бюджетом «фінансових спекулянтів».

Представник групи «Довіра» Павло Бакунець заявив, що дефіцит бюджету є надмірним.

У відповідь на це Марченко подякував за критику і сказав, що є відкритим до продуктивного обговорення. Він додав, що проєкт держбюджету-2021 є «реалістичним і збалансованим».

Контекст. Кабмін затвердив проєкт держбюджету-2021 й направив його на розгляд Ради.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини

Що ховається за позначкою «натуральна косметика»?

style
партнерський матеріал