«Нафтогаз» розмістив семирічні євробонди на $500 мільйонів

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Державна компанія «Нафтогаз» вирішила випустити семирічні єврооблігації на суму $500 млн на рівні 7,6% річних. Їхню ціну визначили вчора, 4 листопада, повідомили у пресслужбі монополіста.

«Нафтогаз» отримав найнижчу ставку щодо суверена серед всіх розміщень євробондів українськими держкомпаніями в 2019 році.

Quote«Процентна ставка лише на 127 базисних пунктів перевищує поточні котирування суверенного боргу України з семирічним терміном погашення», — повідомили в компанії.

Залучені кошти повинні надійти 8 листопада, після завершення стандартних юридичних процедур. Виплачувати відсотки «Нафтогаз» буде в травні та в листопаді, тобто двічі на рік.

У пресслужбі також повідомили, що цей випуск єврооблігацій не має державних гарантій і регулюється у відповідності до вимог 144A/Reg S. Fitch Ratings вже присвоїв компанії довгостроковий кредитний рейтинг B з позитивним прогнозом.

Єврооблігації буде випускати Kondor Finance для надання «Нафтогазу» позики на $500 млн. Організатор випуску єврооблігацій — Citi. Юридичним супроводом угоди займалися компанії Freshfields Bruckhaus Deringer, AEQUO, White & Case, Avellum, Linklaters і Allen & Overy.

Єврооблігації мали піковий попит, що перевищив пропозицію в 2,9 раза. Покупці — інституційні інвестори зі США, країн Євросоюзу, Азії та Південної Америки.

«Нафтогаз» приємно здивований високим інтересом інвесторів до цінних паперів монополіста, заявив голова правління компанії Андрій Коболєв. За його словами, завдяки цим єврооблігаціям компанія зможе знизити вартість свого кредитного портфеля, що дозволить їй ефективно конкурувати на українському ринку.

Контекст

  • У липні 2019 року «Нафтогаз» розмістив трирічні єврооблігації на $335 млн і п'ятирічні на 600 млн євро. Випуск євробондів аргументували тим, що кошти потрібні для накопичення підвищеного об'єму газу в сховищах. Таким чином «Нафтогаз» готувався до можливого припинення «Газпромом» транзиту з 1 січня 2020 року і намагався посилити свої позиції в переговорах з російською газовою монополією.
  • 29 жовтня стало відомо, що «Нафтогаз» почав підготовку до нового розміщення євробондів на $500 мільйонів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Шмигаль повідомив про 5 тис. нових ФОП, а у соцмережі йому пояснили, що це означає

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що кількість реєстрацій нових ФОП фактично повернулося до докризового періоду.

Засновник Rozetka розповів, що після туалетного паперу взялися купувати українці

В інтернет-магазині Rozetka за останній місяць в кілька разів зросли продажі робочих столів, крісел на коліщатках і ноутбуків. На думку засновника компанії Владислава Чечоткіна, це означає, що українці навчилися працювати вдома і планують і далі так працювати.

Топ-10 кращих університетів України. Куди вступати у 2020-му

Цього року останній шкільний дзвоник був незвичайним — в режимі онлайн, без лінійки, білих бантів і квітів. На щастя, пандемія не скасувала здачу ЗНО і вступ до закладів вищої освіти. Поки випускники активно готуються до іспитів, The Page проаналізувало останні рейтинги кращих закладів і склало свій список. Перші місця ми віддали університетам, які потрапили в світовий рейтинг QS World University Rankings-2020, далі йшли по торішньому списку центру міжнародних проектів «Євроосвіта» (він оновлюється наприкінці червня). Отже, наш Топ-10 кращих університетів України 2020.

style