Facebook Pixel

Нацбанк уперше з 2018 року підвищив облікову ставку

Нацбанк (НБУ) підвищив облікову ставку до 6,5%. До цього часу регулятор утримував облікову ставку на рівні 6%.

Про це йдеться в повідомленні Нацбанку.

Крім того, у НБУ зазначили, що готові до більш рішучого підвищення облікової ставки, щоб обмежити інфляцію та привести інфляційний показник до мети.

Telegram Logo

Водночас регулятор залишив м'яку монетарну політику попри підвищення ставки вперше з вересня 2018 року, зазначила перша заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова.

Вона наголосила, що монетарна політика Національного банку залишається послідовною. Нацбанк реагує на вихід інфляції за межі цільового діапазону 5% +/- 1 відсотковий пункт.

За словами Рожкової, НБУ очікував прискорення інфляції в першому півріччі 2021 року. За оцінками регулятора, на піку цього року інфляція перевищить 8%, як порівняти із 6,1% за підсумками січня, і повернеться до цільового діапазону 5% +/- 1 в.п. у першому півріччі 2022 року.

Економіку підтримують фіскальні стимули, крім того, пожвавлюються економіки торговельних партнерів України, відновлюється внутрішній попит.

Рожкова зазначила, що з-поміж країн EM (англ. еmerging markets — країни, що розвиваються) центробанк України став третім після Туреччини та Вірменії, який в останній рік пішов на підвищення облікової ставки. Ба більше, на початок 2021 року велика кількість центробанків змінили риторику в бік посилення монетарної політики.

Контекст. У вересні 2020 року НБУ залишив облікову ставку на мінімальному в історії України рівні – 6% річних.

Коментарі

Всі новини