Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Без візи в Україну зась: сьогодні почав діяти візовий режим для громадян росії

Набув чинності візовий режим з росією. Фото: Pixabay

Набув чинності візовий режим з росією. Фото: Pixabay

У п’ятницю, 1 липня, набув чинності візовий режим для громадян рф. Отже, відсьогодні кожному росіянину доведеться пройти тернистий шлях для отримання змоги легально перетнути український кордон. Однак навіть отримання візи не є гарантією дозволу на в'їзд в Україну.

Як пише BBC, труднощі з легальним в’їздом в Україну в росіян з’явилися одразу після повномасштабного вторгнення рф в Україну – усі без винятку наземні пункти пропуску з країнами-агресорами – рф і РБ – закрилися. В'їзд в країну залишився можливим лише з ЄС та Молдови. До переліку ускладнень тепер додалося питання отримання візи.

Як росіянам отримати українську візу

З огляду на те, що посольство та консульства України на росії з 24 лютого зачинено, для отримання української візи громадянам росії необхідно звернутися до одного із центрів зовнішнього постачальника послуг. Наразі в Україні видаванням віз займається міжнародний оператор VFS Global. Його відділення працюють у восьми містах рф: Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Калінінграді, Казані, Новосибірську, Ростові-на-Дону та Самарі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Однак є одне «але» — візові центри VFS Global не функціонують на росії із 16 березня. З огляду на це стає очевидним, що в такий спосіб росіяни поки що візу не отримають.

Єдиним дієвим способом для громадян рф отримати українську візу зараз є виїзд за кордон. У третій країні вони матимуть змогу подати документи на візу, звернувшись до закордонних дипустанов України.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Скільки коштує українська віза для росіян

В українські посольства в третіх країнах росіянам необхідно подавати звичайний пакет документів, вартість візи – $65. Громадяни рф можуть отримати три типи віз:

  • транзитні «В» (дають дозвіл на перебування на українській території до 5 днів);
  • короткострокові «С» (дозволяють перебувати в Україні 90 днів упродовж 6 місяців);
  • довгострокові «D» (у разі виявлення бажання громадянином оформити в майбутньому посвідку на проживання).

Електронних віз росіянам не бачити.

Не всіх росіян з українськими візами впускатимуть в Україну

Речник прикордонної служби Андрій Демченко заявив, що віза не є гарантією безперешкодного перетину українського кордону. За його словами, співробітники Держприкордонслужби уважно розглядатимуть кожний окремий випадок. Обґрунтування мети візиту також ніхто не скасовував.

Quote«Оскільки вони є громадянами країни-агресора, то перевірка відбувається посилена. Так буде й після запровадження візового режиму», — наголосив Демченко.

Нині росіянам для в’їзду в Україну необхідно надати прикордонникам візу, паспорт, не мати заборону на в'їзд, мати фінансове забезпечення перебування та довести мету візиту. Демченко уточнив, що навіть із візою та посвідкою на проживання в Україні через кордон пропускатимуть не всіх.

Контекст. У травні президент Володимир Зеленський заявив, що він підтримує ідею скасування безвізу для громадян рф.

17 червня глава держави анонсував впровадження візового режиму для громадян росії. З його подання відповідне рішення було ухвалено Кабміном.

Коментарі

Всі новини