Facebook Pixel

НАБУ оголосило в розшук ексголову «VAB Банку»

Колишнього главу правління «VAB Банку» Дениса Мальцева, який також є одним з десяти підозрюваних у справі про розкрадання стабілізаційного кредиту, виданого Нацбанком фінустанові, оголосили в розшук за вимогою Національного антикорупційного бюро України.

Про це свідчить інформація на сайті Міністерства внутрішніх справ.

Йому інкримінують вчинення злочину передбачене ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) і ч. 3. ст. 209 (відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Перша стаття передбачає позбавлення волі на строк від семи до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю до трьох років та з конфіскацією майна. Друга — позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю до двох років з конфіскацією коштів або іншого майна, одержаних злочинним шляхом.

Датою зникнення Мальцева значиться 21 листопада.

Контекст

  • Ввечері 11 листопада джерела The Page повідомляли, що представники правоохоронних органів прийшли в офіс «Райффайзен Банку Аваль» щоб заарештувати головиу правління установи Олександра Писарука. Пізніше в НАБУ заявили про затримання сімох осіб за підозрою в привласненні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, який Нацбанк видав у 2014 році «VAB Банку». Тоді їм володів Олег Бахматюк.
  • Серед заарештованих – колишні і діючі чиновники НБУ, співробітники «VAB Банку», а також приватних компаній, пов'язаних з його кінцевими бенефіціарами.
  • 13 листопада Бахматюк заперечував пред'явлення йому підозри у справі «VAB Банку» і змову з Олександром Писаруком.
  • 22 листопада Міністерство внутрішніх справ на вимогу Національного антикорупційного бюро оголосило в розшук ексвласника «VAB Банку».
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉