Facebook Pixel

На відновлення України зарезервовано $300 млрд. Який механізм реалізації російського майна

Для України зарезервовано $300 млрд коштів Центробанку РФ, які перебувають на рахунках за межами Росії й були заблоковані внаслідок безпрецедентних санкцій.

Про це заявив радник президента Олег Устенко під час телемарафону.

«Торік ми з вами заробили майже $200 млрд нашого валового внутрішнього продукту — це 2,5 року життя країни. Але є $300 млрд, які вже зарезервовано для нас, — це кошти Центрального банку Росії, вони перебувають на рахунках за межами Росії й надходитимуть до нас», — сказав Устенко.

Радник уточнив, що ці кошти надходитимуть до фонду, який акумулює заарештоване майно «так званої російської еліти». Це майно надалі буде реалізовано. За словами Устенка, схеми продажу вже розробляються.

«Щодо цього майна буде випущено так звані боргові зобов'язання, бонди... Наприклад, якщо йдеться про футбольний клуб, відомий в Англії, права на який заарештовано, то можна його зараз не продавати. Можна випустити цінні папери, бонди, купити їх, а потім продати цей клуб і повернути кошти бондами. Кошти від проданих бондів зайдуть у фонд, який формується для відновлення України», — пояснив радник президента.

За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, за попередніми розрахунками на відновлення України після війни з РФ знадобиться $565 млрд.

Нагадаємо, що прем'єр Шмигаль анонсував створення фондів для відновлення України, а також виплати по 6,5 тис. грн для українців, які постраждали внаслідок війни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉