На Рівненській АЕС почали будувати дата-центр потужністю 250 МВт

На Рівненській АЕС стартувало будівництво центру обробки даних (ЦОД), який буде використовувати електроенергію РАЕС для виконання важливих соціальних функцій держави та забезпечить стабільну роботу енергоблоків.

Проект є пілотним в Україні і реалізується для розміщення державних реєстрів, електронних архівів, обчислювальних потужностей, повідомляє прес-служба РАЕС.

Дата-центр буде являти собою комплекс об'єктів з виробничими, адміністративними та іншими приміщеннями і спорудами.

Telegram Logo

Планується, що ЦОД буде також існувати як компенсатор піків електроенергії. Загальне енергоспоживання ЦОД може досягати від 250 МВт.

Розробку проекту та робочої документації для будівництва здійснить «Київська енергетична будівельна компанія». У числі робіт також збір даних, обмірювальні роботи, інженерно-геологічні та геодезичні дослідження, розробка звіту з оцінки впливу на навколишнє середовище, комплексна експертиза проекту.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

В майбутньому електростанції передбачено розширення відкритого розподільного пристрою ВРП-330 кВ додаткової осередком №10, будівництво підстанції 330/10 кВ «Будівельна» і трьох майданчиків розміщення ЦОД з пристроєм кабельних зв'язків.

Передача даних буде здійснюватися волоконно-оптичною лінією зв'язку основним і резервним каналами, пов'язувати ЦОД з інтернет-провайдером.

У перспективі будівництво ЦОД дозволить мінімізувати обмеження роботи РАЕС і поліпшити екологічну ситуацію в країні в результаті повноцінного використання АЕС як виробника безвуглецевої електроенергії.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини