Facebook Pixel

МВФ назвав перспективи відновлення світової економіки невизначеними

У 2020 році МВФ прогнозує спад світової економіки на 4,9%. Фото: скріншот ABC news

У 2020 році МВФ прогнозує спад світової економіки на 4,9%. Фото: скріншот ABC news

2020 року прогнозується спад світової економіки на 4,9%, що на 1,9 процентного пункту нижче за квітневий прогноз. Пандемія COVID-19 справила значно негативніший вплив на економічну активність, ніж очікувалося, і відновлення буде поступовішим. 2021 року прогнозується світове зростання на рівні 5,4%. Зрештою 2021 року ВВП загалом буде приблизно на 6,5 п.п. нижче за прогноз до початку пандемії. Особливо сильний негативний вплив відчувають домашні господарства з низькими доходами, що ставить під загрозу значний прогрес у скороченні масштабів крайньої бідності, досягнутий у світі з 1990-х років.

Про це йдеться в червневому прогнозі МВФ «Перспективи розвитку світової економіки».

Цей прогноз відрізняється вищим, ніж зазвичай, ступенем невизначеності. Базовий прогноз спирається на ключові припущення щодо наслідків пандемії. У країнах з падінням показників інфекції передбачається збереження практики соціального дистанціювання і в другій половині 2020 року, а також зниження продуктивності у зв'язку з необхідністю вжиття заходів для посилення безпеки та гігієни на робочих місцях. У країнах, які насилу справляються із завданням стримування інфекції, триваліший період самоізоляції призведе до додаткового ослаблення економічної активності.

Telegram Logo

У фонді зазначають, що результати можуть бути іншими, ніж передбачено базовим сценарієм, до того ж не лише внаслідок динаміки пандемії. Поліпшення настроїв на фінансових ринках останнім часом, мабуть, не пов'язане зі змінами базових економічних перспектив, тому ймовірним є сильніше посилення фінансових умов, ніж передбачається базовим сценарієм.

weo-chart-jun-20-rus.png

Додатково. На 8 процентних пунктів, або на 25%, зменшилася кількість українців, які підтримують продовження співпраці з МВФ.

Рада виконавчих директорів Світового банку вирішила надати Україні $350 млн у рамках першої позики на політику розвитку у сфері економічного відновлення.

Коментарі

Всі новини