Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Місяці або роки без мера: чому секретар Кернеса може застрягти в його кріслі надовго

Ігор Терехов і Геннадій Кернес. Фото: Facebook

Ігор Терехов і Геннадій Кернес. Фото: Facebook

Після того як мер Харкова Геннадій Кернес помер від коронавирусу, його обов'язки виконуватиме секретар місцевої ради Ігор Терехов. Про це повідомила РБК-Україна голова громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

За її словами, це визначається законом про місцеве самоврядування.

«Він визначає чітко: якщо помер мер – його функції виконує секретар місцевої ради. Так як є секретар – він буде виконувати функції міського голови до призначення позачергових місцевих виборів Верховною Радою України», – повідомила вона.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Але в.о. мера повинен звернутися до парламенту з клопотанням про призначення позачергових виборів не пізніше, ніж на п'ятнадцятий день після смерті міського голови. Рада повинна розглянути клопотання не пізніше, ніж у дев'яностоденний строк із дня дострокового припинення повноважень, повідомила вона у Facebook.

За словами Айвазовської, є приклади обласних центрів, які 3-4 роки перебували по суті у статусі без міського голови і ці функції виконувалися секретарем.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Відсутня відповідальність колегіального органу парламенту за непризначення дати і подекуди процедура не була виконана роками», – додала вона.

Контекст. Кернес потрапив до лікарні з двостороннім запаленням легенів у вересні. У нього діагностували COVID-19 у складній формі.

У ніч на 17 грудня 2020 року він помер від ускладнень. Його смерть підтвердила дружина Оксана Гайсинська, син Родіон Гайсинський і секретар міськради Ігор Терехов.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини