Facebook Pixel

Міністерство інформполітики України хоче штрафувати Facebook

В Україні має з’явитися законодавство, яке дає право накладати санкції на онлайн платформи, зокрема на Facebook, заявив заступник Міністра інформполітики Дмитро Золотухін. Відповідаючи на питання користувачів про те, яким чином це можливо (адже такі компанії зазвичай не зареєстровані в Україні), Золотухін поділився посиланням на статтю в Businessinsider, у якій говориться, що Цукербергу загрожує штраф в $3 – 5 млрд за порушення угоди с федеральними регулюючими органами про практику конфіденційності даних у соцмережі.

Він також поділився перекладом колонки New York Times «Прийшов час зруйнувати Facebook», де один з чотирьох засновників соцмережі Кріс Х’юз закликав уряд США обмежити вплив компанії та її керівника Марка Цукерберга. Для цього він запропонував розділити Facebook на три нових компанії. Х’юз вважає, що Федеральна торгова комісія разом с Мін’юстом повинна анулювати угоди з купівлі Instagram та WhatsApp і заборонити подібне в майбутньому.

Свою позицію співзасновник соцмережі аргументував тим, що зараз Цукерберг може одноосібно впливати на алгоритми мережі та контролює близько 60% голосуючих акцій, а рада директорів майже не має повноважень. За бажанням Цукерберг може контролювати зміст новинних стрічок користувачів у всьому світі, налаштування конфіденційності, політику модерації та відправку повідомлень.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉