Віцепрем’єр-міністр із відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков провів робочу зустріч із заступницею адміністратора Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Ізобель Коулман.
Сторони обговорили стратегічні напрямки співпраці щодо відновлення інфраструктури та подальшої підтримки реформи децентралізації.
«Ми прагнемо побудувати системні та стабільні відносини з партнерами й бачимо свою роботу з Агентством США з міжнародного розвитку саме такою – прозорою та підзвітною. Ми сфокусовані на впровадженні цифрових рішень для управління відбудовою та заходів для попередження корупційних ризиків на всіх рівнях», – заявив Олександр Кубраков.
Одне з пріоритетних завдань – співпраця з громадами, органами місцевого самоврядування та подальше впровадження реформи децентралізації. Підтримка та посилення інституційної спроможності регіонів – важливий крок до здатності комплексно працювати з потребами відбудови.
«Також хочу подякувати команді USAID і USAID Ukraine за оперативну допомогу у відновленні енергетичної інфраструктури та неухильну підтримку в боротьбі з російським агресором», – заявив Олександр Кубраков.
Віцепрем’єр-міністр також наголосив, що пріоритетом міністерства є не тільки відбудова зруйнованого, але й якісне покращення інфраструктури відповідно до сучасних міжнародних стандартів.
У планах на 2023 рік — робота над обʼєктами критичної інфраструктури: енергетики, тепло- й водопостачання, транспортним сполученням, забезпечення компенсацій за пошкоджене чи зруйноване житло, відбудова або створення нової соціальної або адміністративної інфраструктури.
Особливу увагу в рамках переговорів було приділено створенню антикорупційних інструментів, які б ліквідували корупційні ризики під час відбудови. Зокрема, це стосується безпосередньо роботи державних інституцій, залучених до відбудови та закупівельних процедур.
У цьому контексті Олександр Кубраков наголосив на антикорупційних стандартах, які вже впроваджуються в Агентстві відновлення та розвитку інфраструктури, а також планах використання міжнародно визнаних закупівельних процедур. Зокрема, йдеться про механізми Світового банку та United Nations Procurement Division (UNPD).
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також