Facebook Pixel

Міненерго змінює механізм компенсації українцям за електроенергію

Міністерство енергетики України взялося за розроблення нової моделі ПСО на ринку електроенергії з огляду на пропозиції учасників ринку, на яких покладено спеціальні зобов'язання: ДП «НАЕК «Енергоатом» і ЗАТ «Укргідроенерго».

«Міненерго розпочало роботу над новою моделлю ПСО, яка має максимально відповідати інтересам як учасників ринку, так і споживачів <...> Погодженість моделі ПСО з державними підприємствами, на які покладено зобов'язання — ЗАТ «Укргідроенерго» і НАЕК «Енергоатом», є одним із ключових орієнтирів міністерства в роботі над проєктом», — йдеться в повідомленні Міненерго.

Контекст. Уряд 28 квітня змінив положення постанови КМУ № 483 від 05.06.2019 (Положення про покладання спецзобов'язань на ринку електричної енергії). Зміни виключають ДП «Гарантований покупець» із постачальників електроенергії населенню з 1 червня.

Telegram Logo

Натомість «Енергоатом» і «Укргідроенерго» мають забезпечити постачання електроенергії в торгових зонах ОЕС України та «острів БуТЕС» відповідно.

Згідно з постановою, «Енергоатом» здійснюватиме продаж електроенергії безпосередньо постачальникам універсальних послуг для населення в усіх регіонах ОЕС України.

Забезпечення потреб населення в зоні енергоострова Бурштинської ТЕС повністю покладено на «Укргідроенерго». Компанія має здійснювати закупівлі електроенергії на вільному ринку для забезпечення повної потреби населення в зоні БуТЕС, а придбані обсяги продаватиме ПУП.

Після ухвалення нової моделі ПСО «Енергоатом» і «Укргідроенерго» заявили про можливі збитки в умовах функціонування цієї моделі. Компанії оцінюють фінансові втрати в 3 млрд грн і 2,3 млрд грн відповідно.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини