Facebook Pixel

Мінекономіки України очікує у 2022 році менший спад ВВП через зменшення генерації

Мінекономіки України очікує менший спад ВВП за підсумками 2022 року через зменшення генерації електроенергії в країні. Про це заявив Денис Кудін, перший заступник міністра економіки України, під час дискусії «Як удари по енергетиці вплинуть на курс, ВВП та інфляцію у 2023 році», яку провів Центр економічної стратегії (ЦЕС).

Згладжування негативного впливу в міністерстві прогнозують «не тільки в ритейлі та сервісному бізнесі, але й у промисловості». Виробничі потужності багатьох підприємств значно більші за поточний рівень виробництва, тому вони мають можливість адаптуватися до графіків відключень-включень електропостачання, упевнений перший заступник міністра.

Крім того, з моменту звільнення генераторів і трансформаторів від ПДВ і митних зборів ці товари стали другою за розміром категорією імпорту, що поступається лише пальному, підкреслив Денис Кудін.

Деякі сегменти економіки можуть зберігати рівень активності, щоб компенсувати зменшення постачання. Наприклад, через ощадливіше споживання або перехід на власну генерацію електроенергії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉