Малий бізнес отримає 50%-ву пільгу на оренду комунального майна в Києві

На найближчому засіданні Київради буде розглянуто проєкт рішення щодо зменшення плати за оренду комунального майна в Києві для малого та середнього бізнесу. Документ уже підписав мер, остаточне рішення приймуть депутати міськради під час засідання 26 березня.

За словами мера Києва Віталія Кличка, оренду буде зменшено на 50% строком до 31 липня 2020 року. Підприємці, згідно з рішенням, не сплачуватимуть її з 11 березня. Також він зазначив, що в Києві майже 900 тис. кв. м нежитлових приміщень, більшість з яких орендує саме малий та середній бізнес.

Кличко наголосив, що це неправильно, коли великі шопінг-моли, які взагалі не сплачуватимуть за оренду, вимагають орендну плату від власників магазинів. Саме тому було вирішено підготувати даний проєкт рішення, в якому знижка на оренду майна, що належить Києву, складе 50% від розміру плати, визначеного угодою оренди.

Telegram Logo

Контекст. 16 березня столична влада ухвалила рішення посилити обмежувальні заходи, аби запобігти розповсюдженню коронавірусу. Обмежується пересування людей між Києвом та іншими містами, проведення заходів за масовою участю громадян. Заклади громадського харчування працюватимуть тільки на доставку їжі. Крім того, закриються всі торгово-розважальні центри та магазини, крім продуктових і господарських.

Пізніше президент Володимир Зеленський анонсував нові посилені заходи, спрямовані на боротьбу з коронавірусом, які потім прийняв Кабмін, однак з деякими поправками. Зокрема, Зеленський пропонував закрити метро з 12:00 18 березня, а уряд вирішив зробити це вже 17 березня.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини