Facebook Pixel

«Велика двадцятка» звільнить від боргів країни, що розвиваються

Країни G20 домовилися з 1 травня заморозити кредитні борги країн з низьким рівнем доходу до кінця року. Це відбудеться в рамках плану подолання кризи в сфері охорони здоров’я та економіки, яку спричинила пандемія коронавірусу COVID-19, та запобігання краху боргу на ринках, що розвиваються. Загальна сума боргових зобов'язань перед країнами G20 складає приблизно $40 млрд.

Розвинені країни й ті, що розвиваються, закликали приватних кредиторів взяти участь у цій ініціативі. Крім того, країни попросили МВФ та Світовий банк вивчити варіанти призупинення обслуговування боргу на час пандемії, пише Financial Times.

Допомога в питанні боргів коштуватиме країнам «великої двадцятки» понад $20 млрд, припустив голова G20, міністр фінансів Саудівської Аравії Мухаммед аль-Джадаан. І додав, що приватні кредитори також можуть допомогти країнам, що розвиваються, на добровільній основі.

Мораторій на повернення держборгу стосуватиметься 76 країн, які мають поточні зобов'язання перед МВФ та Світовим банком і право на отримання допомоги від Міжнародної асоціації розвитку Світового банку.

Контекст. У рамках Фонду зі стримування та ліквідації наслідків катастроф Міжнародний валютний фонд вирішив полегшити боргове навантаження на 25 найбідніших країн світу. Загальний розмір допомоги, яку МВФ може надати таким країнам, — $500 млн.

Подякувати 🎉