Екстрений саміт G20 26 березня вперше відбувся у форматі відеоконференції. На ньому лідери «великої двадцятки» домовилися вжити необхідних заходів для боротьби з подальшим поширенням коронавірусу і його наслідками, йдеться у спільній заяві.
Оголошено про наступні заходи:
- вкладення не менше $5 трлн у світову економіку для подолання наслідків пандемії;
- виділення країнами-учасницями коштів Всесвітній організації охорони здоров'я для боротьби з пандемією;
- розширення виробництва медичної продукції, збереження доступних цін на неї;
- моніторинг Міжнародною організацією праці та ОЕСР впливу пандемії на зайнятість населення;
- спільна робота міністрів G20 щодо вироблення заходів для боротьби з коронавірусом.
Лідери G20 також висловили підтримку заходам, яких вживають центральні банки країн для підтримки обсягів кредитування домогосподарств і підприємств, сприяння фінансовій стабільності та підвищення ліквідності світових ринків.

Оголошено, що зустріч міністрів G20 пройде у квітні. На ній глави міністерств охорони здоров'я країн-учасниць мають представити пакет спільних заходів для подальшої боротьби з пандемією.
Контекст. До G20 входять: Аргентина, Австралія, Бразилія, Великобританія, Німеччина, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, Південна Корея, ПАР, Японія, а також окремо Європейський союз.
Рішення Сенату США про ухвалення пакету економічної допомоги на суму $2 трлн не змогло підняти ціни на нафту і фондові індекси. Травневі ф'ючерси на нафту марки Brent під час торгів на лондонській біржі ICE Futures впали у порівнянні з ціною на момент закриття попередньої сесії на 2,3% — до $26,7 за барель. Під час торгів 25 березня вартість Brent виросла майже на 1% — до $27,4 за барель.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також