У рамках Фонду зі стримування та ліквідації наслідків катастроф (CCRT) Міжнародний валютний фонд (МВФ) вирішив полегшити боргове навантаження на 25 найбідніших країн світу. Загальний розмір допомоги, яку може надати МВФ таким країнам — $500 млн.
Програмою Фонду передбачено гранти на покриття боргових зобов'язань для найвразливіших країн на наступні 6 місяців. Це допоможе їм спрямувати свої обмежені кошти на важливіші сфери та надання медичної допомоги, повідомила пресслужба МВФ.
До переліку країн, які отримають гранти на покриття боргів, увійшли: Афганістан, Бенін, Буркіна-Фасо, ЦАР, Чад, Коморські острови, Демократична Республіка Конго, Гамбія, Гвінея, Гвінея-Бісау, Гаїті, Ліберія, Мадагаскар, Малаві, Малі, Мозамбік, Непал, Нігер, Руанда, Сан-Томе і Принсіпі, Сьєрра-Леоне, Соломонові острови, Таджикистан, Того і Ємен.
Контекст. Під час позачергового засідання Верховної Ради 30 березня зміни до державного бюджету не було прийнято. Підтримали цей законопроєкт лише 223 депутати, що не дозволило ухвалити його.
Бюджетний комітет ВР 11 квітня розглянув поданий Кабміном законопроєкт про внесення змін до держбюджету-2020 та затвердив його з деякими змінами. Верховна Рада прийняла його в цілому 13 квітня.
Щодо «антиКоломойського» закону, то Верховна Рада ухвалила його в першому читанні ще 30 березня. Однак після того нардепи подали до нього 16,3 тис. поправок, що затримує подальший розгляд законопроєкту парламентом.