Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Косово відтермінували впровадження нових правил в’їзду для сербів

Уряд Косова ухвалив рішення почекати з впровадженням рішення про зміну номерних знаків та ідентифікаційних карток, яке стало причиною ескалації на кордоні із Сербією. Як пише BBC, влада зачекає до 1 вересня.

Нові обмеження, які фактично означають анулювання в Косово документів, виданих сербською владою, спричинили хвилювання з-поміж мешканців Косівської-Митровиці (там проживають переважно етнічні серби).

Зазначається, що на відповідний крок косовська влада пішла на прохання США. Уряд Косова провів зустріч із послом США Джеффом Ховеньєром. Унаслідок обговорень було ухвалено рішення відкласти реалізацію запланованої заміни документів етнічним сербам, що проживають на косовській землі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Євросоюз привітав це рішення.

Quote«Вітаємо рішення Косово перенести заходи на 1 вересня. Очікуйте, що всі блокпости буде негайно знято. Відкриті питання варто розв'язувати через діалог за сприяння ЄС і зосередитися на всебічній нормалізації відносин між Косово та Сербією, що має важливе значення для їхнього шляху в інтеграції до ЄС», – наголосив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Контекст. Нагадаємо: напередодні ввечері в Митровиці на півночі Косова пролунали сирени повітряної тривоги, а місцеві ЗМІ повідомили, що по всьому району помітили велику кількість машин екстрених служб. Місцеві мешканці почали зводити барикади. З огляду на ситуацію правоохоронці вирішили закрити два наземні переходи із Сербією.

Підписуйтесь на нас в Google News!

У місії НАТО в Косово (KFOR) заявили, що уважно стежать за розвитком подій і за необхідності готові втрутитися. Водночас сербський президент Олександр Вучич звернувся до міжнародної спільноти з проханням вплинути на владу Косово.

У 2008 році після десяти років війни провінція Сербії Косово оголосило про незалежність. Незалежність Косово визнали 97 країн.

Коментарі

Всі новини