Facebook Pixel

Конгрес США висунув ініціативу щодо списання боргу України

Комітет із фінансових послуг Палати представників Конгресу США в середу ухвалив законопроєкт про допомогу Україні в обслуговуванні боргу, його скороченні та залученні фінансування на пільгових умовах.

Законодавчу ініціативу підтримали 362 конгресмени, 56 висловилися проти, повідомляє The Hill.

Її ухвалили разом із пакетом антиросійських законопроєктів, які передбачають запровадження різних санкцій щодо Москви.

Автором законопроєкту став демократ від штату Іллінойс Хесус Гарсіа. Запропонована ним ініціатива передбачає, що представники США в «кожному міжнародному фінансовому інституті» вимагатимуть «негайного зупинення всіх платежів з обслуговування боргу», який Україна має перед такою організацією.

Крім того, документ наказує адміністрації США наполягати на «всеосяжному полегшенні боргового тягаря України» в діалозі як із комерційними, так і суверенними кредиторами, включно з Паризьким клубом.

Законопроєкт вимагає від представників американського уряду в міжнародних фінансових інститутах працювати над забезпеченням «пільгового фінансового сприяння» Україні з боку цих структур. У разі набуття ініціативою чинності закону строк її дії складе сім років.

Нагадаємо: напередодні Палата представників США схвалила масштабний пакет допомоги, який передбачає підтримку України на загальну суму майже $40 млрд. Документ підтримали 368 законодавців, 57 висловилися проти.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉